ახალი გზა ტაბახმელაში | Property Georgia
Zaha Construction-მა York Holding Group-ის დაკვეთით ტაბახმელაში საცხოვრებელი  კომპლექსის გზის ასფალტის საფარით მოწყობის სამუშაოები შეასრულა.
Zaha Construction-ის აღმასრულებელი დირექტორის მარიამ ლორთქიფანიძის განცხადებით, გზის საფარის მოწყობის სამუშაოები პროექტის პირველი ეტაპის საბოლოო ნაბიჯი იყო.  York Town-ის ახალი საცხოვრებელი უბნის ბინათმესაკუთრეებს, შეეძლებათ გადაადგილება კომფორტულად და უსაფრთხოდ.
„York Town-ის გზის საფარის მოწყობის სამუშაოები დავასრულეთ. გზა აქ, ფაქტობრივად, არ არსებობდა. პროექტის ფარგლებში, მოწესრიგდა გზის საფარი, მოეწყო სანიაღვრე სისტემა, ასევე, ბორდიურები და საფეხმავლო ბილიკები და გარე საკომუნიკაციო ქსელი.  გარდა ამისა, ვიწყებთ აღნიშნულ ტერიტორიაზე გარე განათების ბოძების მონტაჟს რომლის დიზაინი სპეციალურად ჩვენი პროექტისთვის შეიქმნა.
ჩვენ, Zaha Construction პროექტის ინვესტორთან და დეველოპერთან York Holding Group-თან ერთად, ვიღებთ ამ პასუხისმგებლობას, რომ უახლოეს მომავალში ეს გზა მთლიანად განათებული და მოწესრიგებული იქნება“, - განაცხადა მარიამ ლორთქიფანიძემ.
პროექტის ფარგლებში, საქართელოს წამყვანი დენდროლოგები გამწვანების სამუშაოებს ჩაატარებენ.
„Zaha Construction-მა სამუშაოები York Towers-ის დაკვეთით შეასრულა, ჩვენი დეველოპერული პროექტისთვის, რომელსაც York Town ეწოდება და გულისხმობს პრემიუმ ხარისხის ვილების მშნებლობას ერთ-ერთ ყველაზე განწვანებულ ზონაში, თბილისთან ახლოს. გზის მშენებლობით, ფაქტობრივად, დასასრულს მიუახლოვდა პროექტის პირველი ფაზა, რის შესახებაც მომავალ მობინადრეებსა და ჩვენ მომხმარებლებს უკვე ვაუწყეთ. მათთან კომუნიკაცია და მათთვის განსაკუთრებული გარემოს შექმნა York Towers-ის მთავარი მამოძრავებელია. თუმცა ხსენებული გზა არა მხოლოდ York Town-ის მკვიდრებისთვისაა მნიშვნელოვანი, ის ტაბახმელას განვითარებასაც ძალიან შეუწყობს ხელს“ - ამბობს York Holding Group-ის მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთბის დირექტორი, ოთარ ქირია.

By request of York Holding Group, Zaha Construction has completed the asphalting of a residential complex in Tabakhmela – York Town.
According to the CEO of Zaha Construction - Mariam Lortkipanidze, the road paving was the final step of the first stage of the project. Homeowners in York Town will be able to move around comfortably and safely.
"We have completed the road paving works on compound. The road here, in fact, did not exist. As part of the project, the road surface was repaired, a drainage system was arranged, as well as edging borders, sidewalks and an external communication network. In addition, we are starting the installation of outdoor lighting poles in the area, the design of which was created specifically for our project.
We, Zaha Construction together with the project investor and developer York Holding Group, take on this responsibility that in the near future this road will be fully lightened and organized.” Mariam Lortkipanidze said.
Within the framework of the project, leading Georgian dendrologists will perform landscaping works.
“Requested by York Towers, Zaha Construction has completed work on our development project called York Town, which refers to the construction of premium quality villas in one of the greenest areas, close to Tbilisi. With the construction of the road, in fact, the first phase of the project has come to an end, about which we have already informed the future residents and our customers. Communication and creation of special environment for our customers is the main driving force of York Towers. However, this road is not only important for the residents of York Town, it will also greatly contribute to the development of Tabakhmela. "- says Otar Kiria, Marketing and Public Relations Director at York Holding Group.