#propertymedia საქართველოში Hyatt Centric-ი შემოდის | Property Georgia
„ჰაიატი“ საქართველოში სასტუმრო Hyatt Centric Boulevard Batumi-ის მშენებლობას გეგმავს. პანდემიის დაწყების შემდეგ ეს საერთაშორისო სასტუმრო ბრენდის საქართველოში შემოსვლის პირველი შემთხვევაა. კომპანია „ჰაიატმა" შპს „ალიანს სიტისთან“ მართვის ხელშეკრულება გააფორმა. აღნიშნულთან დაკავშირებით „ჰაიატმა“ დღეს გამოაქვეყნა განცხადება. ხელშეკრულება ბათუმში სასტუმრო Hyatt Centric Boulevard Batumi-ის მშენებლობას ითვალისწინებს. 180-ნომრიან სასტუმროში, რომლის გახსნაც 2025 წლისთვის იგეგმება, განთავსებული იქნება 14 ლუქსი, რესტორანი, ლობი-ბარი, ფიტნეს-ცენტრი და სპა, ასევე 550 კვ.მ. ფართობის საღონისძიებო სივრცე. Hyatt Centric-ის ბრენდი პირველად შემოდის საქართველოში, ევროპის მასშტაბით კი ეს მისი მეცხრე ობიექტი იქნება.
Hyatt Centric Boulevard Batumi განთავსდება ქალაქის ცენტრალური ქუჩის - რუსთაველის გამზირის დასაწყისში, სადაც ის შავი ზღვის სანაპიროს გადაჰყურებს. სტუმრებისთვის ფეხით სასიარულო მანძილზე ხელმისაწვდომი იქნება ქალაქის მთავარი ღირსშესანიშნაობები, როგორიცაა ბათუმის ბულვარი და ძველი ქალაქი თავისი უნიკალური არქიტექტურით. სასტუმრო განთავსდება მრავალფუნქციურ კომპლექსში „ალიანს ცენტროპოლისი“, რომელიც აერთიანებს აპარტამენტებს, კომერციულ და სავაჭრო სივრცეებს და ბათუმის „მსოფლიო სავაჭრო ცენტრს“.
„ჩვენი მიზანია „ჰაიატის“ ბრენდის განვითარება იმ ლოკაციებში, რომლებიც ყველაზე მნიშვნელოვანია ჩვენი სტუმრებისთვის, ჩვენი ლოიალობის პროგრამის წევრებისთვის, მომხმარებლებისთვის და მფლობელებისთვის. შპს "ალიანს სიტისთან" თანამშრომლობით, Hyatt Centric-ის ბრენდს წარმოვადგენთ პოპულარულ ზღვისპირა კურორტ ბათუმში. ამით ჩვენ ვაგრძელებთ ევროპის მასშტაბით „ჰაიატის“ ბრენდის გაფართოებას“, განაცხადა „ჰაიატის“ ევროპისა და აფრიკის რეგიონებში განვითარების ვიცე პრეზიდენტმა ტაკუია აოიამამ. „ბათუმი არის მიმზიდველი ტურისტული მიმართულება უნიკალური კულტურით. ჩვენ აქ ველით მოგზაურებს, რომლებიც დაინტერესებული იქნებიან ქალაქის აღმოჩენით“.
ბათუმი სიდიდით საქართველოს მეორე ქალაქია. 2019 და 2020 წლებში ის World Travel Awards-ის მიერ ევროპის წამყვან, მზარდ ტურისტულ მიმართულებად დასახელდა. შესაბამისად, „ჰაიატისთვის“ ბათუმი იდეალური ადგილია თავისი მზარდი ბრენდის, Hyatt Centric-ის შემოსაყვანად.
„მოხარული ვართ, რომ „ჰაიატთან“ ერთად ვიმუშავებთ ამ პროექტზე და Hyatt Centric-ის ბრენდის კულტურას ვნერგავთ ბათუმში,” განაცხადა „ალიანს სიტის“ გენერალურმა დირექტორმა აკაკი სონგულიამ. Hyatt Centric ნიშნავს თავგადასავალს და მოქმედების ცენტრში ყოფნას, რაც მას შესანიშნავ ახალ აქტივად აქცევს ჩვენს არსებულ და მუდმივად მზარდ პორტფელში.“
Hyatt Centric Boulevard Batumi - Hyatt Centric-ის ევროპულ სიას შეუართდა, რომელშიც შედიან:  Hyatt Centric La Rosiere, Hyatt Centric The Liberties Dublin, Hyatt Centric Levent Istanbul, Hyatt Centric Gran Via Madrid, Hyatt Centric Milan Centrale და Hyatt Centric Murano Venice, ისევე როგორც Hyatt Centric Cambridge, რომელიც 2021 წელს გაიხსნება, და Hyatt Centric Reykjavík, რომლის დასრულებაც 2022 წლისთვის არის დაგეგმილი.
Hyatt Centric-ის შესახებ
Hyatt Centric-ის ბრენდის ელეგანტური სასტუმროები მდებარეობს პრესტიჟულ ლოკაციებში. აღნიშნული ბრენდი შეიქმნა იმისთვის, რომ სტუმარმა თავი იგრძნოს მოვლენების ცენტრში. ობიექტების გააზრებული დიზაინი ხელს უწყობს ადგილების დათვალიერებასა და აღმოჩენას, რათა სტუმარმა არ გამოტოვოს თავგადასავლის არც ერთი მომენტი. თითოეულ სასტუმროს გააჩნია საზოგადოებრივი სივრცეები ლობიში, სადაც ადამიანებს შეუძლიათ ერთმანეთთან ურთიერთობა, ხოლო სასტუმროს ბარსა და რესტორანში სტუმრებს შეუძლიათ დააგემოვნონ ადგილობრივი კერძები და საფირმო კოქტეილები. თანამედროვე ნომრები მოიცავს მხოლოდ იმას, რაც სასურველია სტუმრებისთვის. სასტუმროს პროფესიონალთა გუნდი კი თქვენ გაგიზიარებთ საკუთარ ექსპერტულ ცოდნას ადგილობრივი სამზარეულოს, ღამის ცხოვრებისა და ღონისძიებების შესახებ.
შპს „ალიანს სიტის“ შესახებ
"ალიანს ჯგუფის" მისია ინოვაციური პროდუქტების შექმნა და უძრავი ქონების ბაზრის განვითარებაა, რაც რეგიონის საინვესტიციო მიმზიდველობას მნიშვნელოვნად ზრდის. დეველოპერული ბიზნესისადმი თავისი რევოლუციური მიდგომით, კომპანია ქალაქებში ახალ ღირსშესანიშნაობებს და გამორჩეულ საინვესტიციო შესაძლებლობებს ქმნის. ალიანს ჯგუფის დამფუძნებლებმა ააშენეს 20-ზე მეტი საცხოვრებელი კომპლექსი და აპარტოტელი, და 1,400,000-ზე მეტი კვ.მ. სამშენებლო ფართი. ეს მიუთითებს იმ უზარმაზარ გამოცდილებაზე, რომელიც კომპანიამ საქართველოს უძრავი ქონების ბაზარზე თავისი 15-წლიანი მოღვაწეობის შედეგად მოიპოვა.
Hyatt Hotels Corporation-ის შესახებ
Hyatt Hotels Corporation - სასტუმროების წამყვანი გლობალური კომპანიაა, რომელიც პრემიუმ კატეგორიის 20 ბრენდს აერთიანებს. 2020 წლის 30 სექტემბრის მდგომარეობით, კომპანიის პორტფელი მოიცავს 950-ზე მეტ სასტუმროსა და ველნესის ობიექტს მსოფლიოს 67 ქვეყანაში.

Hyatt annonced plans for Hyatt Centric Boulevard Batumi in Georgia. This is the first precedent of an international hotel brand entering the country since the start of the pandemic. Hyatt announced today that a Hyatt affiliate has entered into a management agreement with Alliance City LLC for the development of Hyatt Centric Boulevard Batumi. Expected to open in 2025, the hotel will offer 180 guestrooms including 14 suites, a restaurant and lobby bar, fitness and spa facilities as well as 5,920 square feet (550 square meters) of event space. Hyatt Centric Boulevard Batumi is expected to mark the introduction of the Hyatt Centric brand to Georgia and the ninth Hyatt Centric hotel in Europe.
Set to be located at the start of Rustaveli Avenue, Batumi’s main street, Hyatt Centric Boulevard Batumi will be nestled on a seafront promenade overlooking Batumi Beach. Guests will be able to enjoy being in the heart of the action with many of the neighborhood’s top attractions within walking distance, including the Batumi Boulevard park and the belle époque architecture of the Old Town. The hotel will be built as part of the Alliance Centropolis, a new mixed-used development that comprises residential apartments, the World Trade Centre Batumi and a shopping and entertainment arcade.
“We are focused on growing Hyatt’s brand footprint in locations that matter most to our guests, World of Hyatt members, customers, and owners. We are thrilled to collaborate with Alliance City LLC to bring the Hyatt Centric brand to Batumi, a popular Black Sea destination, as we continue to expand Hyatt’s brand presence across European destinations,” said Takuya Aoyama, vice president of development for Europe and Africa, Hyatt. “Batumi is a delightful place to visit with unique culture, and we look forward to welcoming savvy travelers who are eager to explore all that the city has to offer."
Batumi, Georgia’s second largest city, was named Europe’s leading emerging tourism destination by World Travel Awards in 2019 and 2020, making it a perfect location to introduce the Hyatt Centric brand – one of Hyatt’s fastest growing lifestyle brands – to Georgia.
“We are excited to work alongside Hyatt on this development and bring the Hyatt Centric brand’s spirit to Batumi,“ said Akaki Songulia, CEO of Alliance City LLC. “The Hyatt Centric brand is synonymous with adventure and being in the center of the action, which makes it a perfect addition to our existing and ever-growing portfolio in Europe.”
Hyatt Centric Boulevard Batumi is expected to mark the ninth Hyatt Centric in Europe, joining the ski resort Hyatt Centric La Rosiere in the French Alps, Hyatt Centric The Liberties Dublin, Hyatt Centric Levent Istanbul, Hyatt Centric Gran Via Madrid, Hyatt Centric Milan Centrale and Hyatt Centric Murano Venice, as well as Hyatt Centric Cambridge, which is slated to open in 2021, and Hyatt Centric Reykjavík, which is expected to debut in 2022.
About Hyatt Centric
Hyatt Centric is a brand of full-service lifestyle hotels located in prime destinations. Created to connect guests to the heart of the action, Hyatt Centric hotels are thoughtfully designed to enable exploration and discovery so they never miss a moment of adventure. Each hotel offers social spaces to connect with others in the lobby, meanwhile the bar and restaurant are local hot spots where great conversations, locally inspired food and signature cocktails can be enjoyed. Streamlined modern rooms focus on delivering everything guests want and nothing they don’t. A passionately engaged team is there to provide local expertise on the best food, nightlife and activities the destination has to offer.
About Alliance City LLC
The Alliance Group has a mission to create innovative products and develop the real estate market, thereby substantially enhancing the region’s appeal for potential investors. With a revolutionary approach to the development business, Alliance Group has been building new landmarks for the cities, thus creating the special investment opportunities graced with an iconic architectural design. The founders of the Alliance Group, have built more than 20 residential complexes and aparthotels, and more than 1.400.000 m2 of construction area, which undoubtedly speaks for the vast experience gained by the company during its 15 years on Georgia’s real estate market.
About Hyatt Hotels Corporation
Hyatt Hotels Corporation, headquartered in Chicago, is a leading global hospitality company offering 20 premier brands. As of September 30, 2020, the Company's portfolio included more than 950 hotel, all-inclusive, and wellness resort properties in 67 countries across six continents.