FIABCI-Georgia ახალ მმართველ გუნდს აანონსებს | Property Georgia
ჩემთვის დიდი პატივია ვემსახურო უძრავი ქონების საერთაშორისო ფედერაციის საქართველოს წარმომადგენლობას, FIABCI-Georgia-ს.
მოხარული ვარ, რომ ქალი მეწარმეებით შექმნილ არაჩვეულებრივ მმართველ გუნდთან ერთად წვლილი შეგვაქვს ჩვენი ფედერაციის და სექტორის განვითარებაში.
უღრმეს მადლობას ვუხდი FIABCI-Georgia-ს პირველ პრეზიდენტს, ქეთი ტაბატაძეს და ვიცე-პრეზიდენტ ნუცა აბრამიშვილს ჩვენი გაერთიანების წარმატებული ხელმძღვანელობისთვის. ასევე, ღონისძიებების მენეჯერს, ნინი კუჭავას მისი წვლილისთვის.
ვულოცავ და წარმატებას ვუსურვებ ქეთი ტაბატაძეს FIABCI- Georgia-ს გენერალური დირექტორის თანამდებობაზე, ხოლო ნუცა აბრამიშვილს - ვიცე-პრეზიდენტის და მომავალი არჩეული პრეზიდენტის როლში.
ჩვენი სიძლიერე ჩვენი წევრები და დირექტორთა საბჭოს გამორჩეული შემადგენლობაა.
დარწმუნებული ვარ, რომ უძრავი ქონების სფეროს ლიდერებისგან შემდგარ დირექტორთა საბჭოსთან, კომიტეტებსა და საპატიო წევრებთან ერთად, წინ მრავალი წარმატებული წელი გვაქვს. წამყვანი დეველოპერული, საბროკერო და საკონსულტაციო კომპანიები პრინციპულ როლს ასრულებენ ადგილობრივი უძრავი ქონების სექტორისა და ჩვენი წარმომადგენლობის განვითარებაში.
FIABCI-Georgia-ს სახელით მადლობას ვუხდი FIABCI-ის 2018-2019 წლების მსოფლიო პრეზიდენტს, ასენ მაკედონოვს, ფედერაციის გენერალურ მდივანს, ნარეკ არაკელიანს და FIABCI-ის მთელ გუნდს, რომელიც FIABCI-Georgia-ს ჩამოყალიბების დღიდან მხარდაჭერას უწევდა ჩვენს წარმომადგენლობას.
ასევე, მადლიერი ვარ FIABCI-ის მსოფლიო პრეზიდენტების - ვალიდ მოუსას (2019-20 წწ.), ფლორენტინო დულალიასა (2020-21 წწ.) და ჟორდი რიბოსი (2021-22 წწ.), ვიცე-პრეზიდენტ სიუზენ გრინფილდის და საერთაშორისო კონფერენციების კომიტეტის პრეზიდენტს, კატერინა პილიპჩუკს, ჩვენი მეგობარი წარმომადგენლობების სხვადასხვა ქვეყანაში, რომლებიც მუდმივად მხარს უჭერდნენ და აძლიერებდნენ FIABCI-Georgia-ს.
უძრავი ქონების და სამშენებლო სფეროს ადგილობრივ კომპანიებთან თანამშრომლობით და ჩვენი სტრატეგიული პარტნიორის - საქართველოს ბანკისა და უძრავი ქონების წამყვან კომპანიათა მხარდაჭერით ჩვენ ჩავატარეთ ისეთი მასშტაბური საერთაშორისო ღონისძიები, როგორიცაა "მდგრადი და მედეგი ქალაქების მშენებლობა" და "ენერგოეფექტურობა შენობებში", ასევე ონლაინ-ვებინარები და თემატური შეხვედრები საინვესტიციო შესაძლებლობების თაობაზე.
ჩვენი ერთობლივი მისიაა, საქართველო დავაპოზიციონიროთ უძრავი ქონების გლობალურ რუკაზე და ძალები არ დავიშუროთ ჯანსაღი ბიზნეს და საინვესტიციო გარემოს შესაქმნელად.
ჩვენს სტრატეგიულ პარტნიორებთან თანაორგანიზებით იგეგმება უძრავი ქონების პროექტების პირველ ეროვნული დაჯილდოება და გალა-ღონისძიება National Prix d'Excellence Georgia Awards, რომელიც მოიცავს გამოფენა Caucasus Build-ს, დეველოპერთა გამოფენას, ქვეყნების პრეზენტაციებს, კონფერენციებს, საგანმანათლებლო ტრენინგებს და უძრავი ქონების საინვესტიციო ტურებს.
FIABCI-Georgia ხელს შეუწყობს საქართველოში უძრავი ქონების სფეროს გამჭვირვალე, მდგრად და ინკლუზიურ განვითარებას და საქართველოს მთავრობასთან მჭიდრო თანამშრომლობით ეკო-მეგობრული და მომავალზე გათვლილი პროექტებისთვის ინვესტიციების მოზიდვას.

It is a great honor and privilege for me to serve FIABCI-Georgia, local chapter of the Leading Global Real Estate Federation.
FIABCI, The International Real Estate Federation
I am thrilled to contribute and grow the national chapter in synergy with our leadership team powered by woman entrepreneurs. I am exceedingly grateful for the high level of leadership to Kate Tabatadze, the first president of our National Chapter and Vice-President of FIABCI-Georgia Nutsa Abramishvili, also events manager Nini Kuchava
Sincere congratulations and all the success to them on new roles – Kate Tabatadze , CEO of FIABCI-Georgia and Nutsa Abramishvili, Vice-President and future elect President of FIABCI-Georgia. I am sure, in synergy with BOD composed with distinguished real estate leaders, committees and our honorable members we will have successful years ahead.
On behalf of FIABCI-Georgia I would like to express my sincere gratitude to World President Assen Makedonov (2018-19) and Secretary General Narek Arakelyan, whole HQ team for their long-standing support and cordial relationship from the very first day of FIABCI-Georgia’s establishment.
Great appreciation to the World presidents Walid Moussa ( 2019-20), Florentino Dulalia (2020-21) and Jordi Ribo Casanovas (2021-22), Vice-president Susan Greenfield and President of Conferences Committee Kateryna Pylypchuk, leadership of friend chapters for the constant support and empowerment of our young chapter.
We are lucky to have amazing composition of BOD, Committees, Principle members and member companies, they are the backbone of our success - leading real estate development , brokerage and consultancy companies acting as a key contributors and partners in the development of Real Estate Sector in Georgia and our chapter.
Partnering with local leading players and with the support of our strategic partner Bank of Georgia Business and leading real estate companies we have organized several large scale international events “Building Sustainable and Resilient Cities”, “Energy Efficiency in Buildings”, online webinars and round tables on investment opportunities.
Together we have a mission to put Georgia on the global real estate map and manifest tangible efforts and results for healthy real estate environment.
With our leadership team and in cooperation with our partners we plan to organize the first National Prix d'Excellence Georgia Awards comprised by: Developers’ Exhibition, Caucasus Build Exhibition, Country Presentations, Conferences, Educational Trainings and Property Investment Tours. The real estate week will bring together key players of real estate and hospitality sectors from all around the world and create platform for networking, exploring business opportunities and learning.
FIABCI-Georgia strives to further support transparent, sustainable and inclusive growth of the sector in Georgia and with the support of Georgian government attract investments for developing futureproof real estate projects.