საინვესტიციო-დეველოპერული კომპანია Next Group საერთაშორისო ბრენდებთან Wyndham-თან და Radisson-თან თანამშრომლობით ხუთვარსკვლავიან კომპლექსებს აშენებს.
„მოხარული ვარ გაცნობოთ საქართველოში Radisson Hotel Group-ის მასშტაბების გაფართოების შესახებ. გავაფორმეთ ხელშეკრულება Next Group-თან Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio აშენებასთან დაკავშირებით და გავაძლიერეთ ჩვენი წამყვანი პოზიციები ქვეყანაში. ეს იქნება უნიკალური პროექტი - Radisson-ის აპარტამენტები, რომელსაც პირდაპირ წვდომა ექნება სანაპიროსთან და აღჭურვილი იქნება ყველა იმ დეტალით, რაც დამახასიათებელია Radisson Blu-სთვის. ასევე ვამაყობთ იმით, რომ ვთანამშრომლობთ Next Group-თან და გვსურს მადლობა გადავუხადოთ მათ ნდობისთვის“,- განაცხადა Radisson Hotel Group-ის, აღმოსავლეთ ევროპის განვითარების ვიცე-პრეზიდენტმა, დევიდ ჯენკინსმა.
Radisson Hotel Group-მა Next Group - თან ხელშეკრულების გაფორმებით საქართველოში თავისი პორტფელი 9 სასტუმრომდე გაზარდა.
ახალი სასტუმრო აპარტამენტები Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio 2026 წლის პირველ კვარტალში გაიხსნება და ის ბათუმში Radisson Blu -ს მეორე სასტუმრო და ნომერ პირველი კურორტი იქნება.
Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio განთავსებული იქნება შავი ზღვის სანაპიროზე და პირდაპირ იქნება დაკავშირებული პლაჟთან. შენობა გამოირჩევა შუშის ექსტერიერით, რომლის არქიტექტურაც ტრია გრუპის (Tria Group) არქიტექტორს - ლევან სიამაშვილს ეკუთვნის. მასში განთავსდება 576 ოთახი, ლუქსი და რეზიდენციები. პროექტის ინფრასტრუქტურა განთავსდება 7000 კვადრატულ მეტრზე, რაც მოიცავს რესტორნებს - რომლებიც დამსვენებლებს ადგილობრივ და საერთაშორისო სამზარეულოს შესთავაზებს, ბარებს - დასვენებისა და განტვირთვისთვის, სპა და ფიტნეს ცენტრებსა და კაზინოს, რომლის ფართობი 1 200 კვადრატული მეტრი იქნება. Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio სტუმრებს ასევე შესთავაზებს უდიდეს ტერასას აუზით, რომელიც 1700 კვადრატულ მეტრზე განთავსდება.
„მოხარულები ვართ, რომ ვმუშაობთ Radisson Hotel Group-თან ასეთ მნიშვნელოვან პროექტზე ბათუმში, რომელიც უახლოეს მომავალში საზოგადოებას უამრავ სიახლეს პირდება. პროექტი მოიცავს: აპარტამენტებს, კაზინოებს, სპა ცენტრებს და რაც აღსანიშნავია, აქვს შესანიშნავი მდებარეობა - ზღვიდან 20 ნაბიჯში. ვფიქრობთ, რომ ამ სიახლის შემდეგ უფრო გაიზრდება ადგილობრივ ბაზარზე მოთხოვნა და Radisson Hotel Group-თან ერთად კიდევ ბევრ პროექტს განვახორციელებთ“,- განაცხადა Next Group-ის მფლობელმა, კახა დევაძემ.
Next Group-თან ერთად მომხმარებელს შეუძლია გახდეს ბრენდული აპარტამენტების მფლობელი 5-ვარსკვლავიან სასტუმროში და ამავდროულად მიიღოს სტაბილური შემოსავალი ისე, რომ მის უძრავ ქონებაზე კომპანიის გუნდი იზრუნებს. კომპანია ინდივიდუალურ ინვესტორებს საერთაშორისოდ აღიარებული პროფესიონალების მიერ მართულ კერძო ქონებას, პრესტიჟულ ზღვისპირა საცხოვრებელსა და შემოსავლის სტაბილურ წყაროს სთავაზობს, რაც მზარდი მოთხოვნით გამყარებული კაპიტალ-დაბანდებაა.
Next Group სრულად ქართული კომპანიაა, რომელიც საერთაშორისო ღირებულებებისა და სტანდარტების ერთგულია. იგი საერთაშორისო პარტნიორების გამოცდილებით გამყარებულ ურისკო საინვესტიციო შესაძლებლობებს ქმნის და ბოლო წლების ყველაზე აღმავალ ტრენდს - ბრენდულ რეზიდენციებს შავი ზღვის სანაპიროზე ავითარებს. Next Group-მა საერთაშორისო ინვესტორებისა და ევროპელი ტურისტების განსაკუთრებული ყურადღება, გონიოში, სანაპიროდან ოც ნაბიჯში Radisson-ისა და Wyndham--ის კომპლექსების გახსნით მიიპყრო.
ექვსი მიმდინარე პროექტი, 350 მილიონ დოლარზე მეტი მოცულობის ინვესტიცია, 1000-ზე მეტი თანამშრომელი, ხუთი გაყიდვების ოფისი თბილისსა და ბათუმში, წარმომადგენლობები უკრაინასა და ყაზახეთში - Next Group-ია. Radisson Hotel Group-ის პორტფოლიო მოიცავს შემდეგ ბრენდებს: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Radisson Individuals, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson და Prizeotel.
Radisson Hotel Group-ი მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი კომპანიაა, რომელიც აერთიანებს სასტუმროების 9 გამორჩეულ ბრენდს და მსოფლიოს 120 ქვეყანაში 1,700-ზე მეტი მოქმედი და მშენებარე სასტუმროთია წარმოდგენილი. ბრენდის მთავარი დაპირება და მოწოდება შემდეგია „ყველა მომენტი მნიშვნელოვანია, მე ამის გაკეთება შემიძლია“.

The investment and development firm Next Group, in partnership with international brands Wyndham and Radisson, is building a new five star apartment complex in Georgia.
“I am delighted to announce the expansion of Radisson Hotel Group in Georgia. We have signed an agreement with Next Group regarding the construction of Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio, which will further strengthen our positions in the country. This unique project will consist of Radisson apartments with direct access to the beach, equipped with all the features of a Radisson Blu property. We are also proud to work with Next Group and wish to thank them for trusting us,” said David Jenkins, Vice President Business Development Eastern Europe at Radisson Hotel Group.
By signing the agreement with Next Group, Radisson Hotel Group expanded its portfolio in Georgia to 9 hotels.
The new hotel apartments Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio will open in the first quarter of 2026. This will be the second Radisson Blu hotel in Batumi, as well as its first resort in the country.
Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio will be located by the Black Sea coastline and will be directly connected to the beach. The building will feature a remarkable glass exterior designed by Levan Siamashvili from the Tria Group. It will include 576 rooms, suites and residences. The infrastructure will cover an area of 7000 m2 and will include restaurants, bars, fitness and spa centres, as well as a 1200 m2 casino. Radisson Blu Resort & Residences Batumi, Gonio will also have a large terrace with a swimming pool that will occupy an area of 1700 m2.
“We are honoured to work with Radisson Hotel Group on such an important project in Batumi. The public can look forward to this exciting new project that will feature apartments, casinos, spa centres, and most importantly – a great location right by the coast. We believe that this project will help increase demand on the local market, and that we will implement more new initiatives together with Radisson Hotel Group,” said Kakha Devadze, the owner of Next group.
Customers will have the opportunity to buy an apartment in the five star hotel complex and receive stable income by entrusting the management of their property to the Next Group team. Individual investors are offered a private property managed by a team of internationally acclaimed professionals, a prestigious seaside location and a stable source of income.
Next Group is a Georgian company that is true to international values and standards. The company creates risk-free investment opportunities backed by the experience of its international partners. It is currently following one of the most popular recent trends in building residences by the Black Sea under renowned brand names. Next Group attracted the attention of international investors and European tourists by opening the Radisson and Wyndham complexes in Gonio.
Next Group has six ongoing projects, investments worth more than $350 million, over 1000 employees, five sales offices in Tbilisi and Batumi, as well as branches in Ukraine and Kazakhstan. The portfolio of Radisson Hotel Group includes the following brands: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Radisson Individuals, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson და Prizeotel.
Radisson Hotel Group is one of the world’s largest companies, incorporating 9 distinguished hotel brands. It has more than 1700 hotels in 120 countries. The main mottos of the brand are “Every Moment Matters” and “Yes I Can!”