"აი დეველოპმენტი" შავი ზღვის სანაპიროზე ახალ პროექტს იწყებს. Elite Club Resort Buknari- ეს გახლავთ აპარტოტელი, რომელიც მდებარეობს ისტორიულ ლოკაციაზე ბუკნარში, წიწვოვანი ტყის პირას, ზღვიდან 200 მეტრში, სადაც ზღვისა და მთის ჰაერის მიქსით უნიკალური კლიმატი იქმნება. ამ ადგილს, აქვს ძალიან სუფთა სანაპირო, რომელიც ხშირად ხმელთაშუა ზღვის საბერძნეთის სანაპიროს მოგაგონებთ.
როგორც „აი დეველოპმენტის“ დამფუძნებელი ირაკლი შონია ამბობს, პროექტი ითვალისწინებს განსაკუთრებული დიზაინის მქონე აპარტოტელის მშენებლობას. აპარტამენტები ჩაბარდება სრული რემონტით და კომპლექსს მენეჯმენტს გაუწევს ოპერატორი კომპანია, რათა უზრუნველყოფილი იქნეს აპარტამენტების გაქირავება, ტექნიკური მომსახურება და მართვა. პროექტში, გათვალისწინებული იქნება როგორც მოსასვენებელი, ასევე სამუშაო სივრცეები განსაკუთრებული გარემოთი და ინტერიერით.
„გვაქვს პრეტენზია, პროექტის ნომინირება მოხდეს სხვადასხვა პოპულარულ საერთაშორისო კონკურსებზე და იყოს გამორჩეული პროექტი რეგიონში, განსაკუთრებით კი სოციალური და საზოგადოებრივი პასუხისმგებლობის კუთხით.“ - აღნიშნავს ირაკლი შონია.
პროექტის კონცეფცია ითვალისწინებს კლუბური დახურული ელიტური კომპლექსის ტიპის რეზიდენტულ განაშენიანებას, სადაც თითოეული მცხოვრები ხდება ელიტური კლუბის წევრი. კლუბის თითოეულ წევრს უნიკალურ საცხოვრებელ და საინვესტიციო აქტივთან ერთად ექნება ექსკლუზიური უფლება ისარგებლოს სხვა, სპეციალურად ამ პროექტისთვის შექმნილი ბენეფიტებით, რაც ეტაპობრივად დაანონსდება. გარდა ამისა, პროექტს ექნება 16000 კვმ რეკრეაციული სივრცე. Elite Club Resort Buknari გამორჩეულია არა მხოლოდ დიზაინით და კონცეფციით, არამედ გამოყენებული მასალების ხარისხითა და მათი უსაფრთხოებით, ეკოლოგიურობით.
აღსანიშნავია, რომ პროექტი ხორციელდება საერთაშორისოდ აპრობირებული მეთოდოლოგიის და სტანდარტების დაცვით, ლოკალური მოთხოვნების შესაბამისად; საპროექტო ნაწილს ამუშავებს არაერთი მასშტაბური საინტერესო პროექტის ავტორი მოწინავე ორგანიზაცია. ასევე, მის მართვაში და ზედამხედველობაში ჩართულია კონსალტინგის და მენეჯმენტის პროფესიონალი კომპანია PMCI, რაც სწორ დაგეგმვას და ამ გეგმის შესრულების უმაღლეს ხარისხს უზრუნველყოფს. სამშენებლო სამუშაოებს შეასრულებს ასევე ტიტულოვანი კომპანია, რომელიც ბაზარზე ცნობილია მისი მენჯმენტის დიდი რესურსითა და მასშტაბური პროექტებით. ამას ემატება გამოცდილი გაყიდვების გუნდი, რომელიც წარმატებით ოპერირებს 16 ქვეყანაში, მათ შორის სპარსეთის ყურის ქვეყნებში და აშშ-ში. „ყოველივე ეს არის გარანტი იმისა, რომ Elite Club Resort Buknari დათქმულ ვადაში, უმაღლესი ხარსხით შესრულდება და დააკმაყოფილებს როგორც ინვესტორთა მოლოდინებს, ისე მოხმარებელთა წინაშე აღებულ ვალდებულებებს.“- ამბობს ირაკლი შონია და დასძენს, რომ ყველაფრის მიუხედავად, კომპლექსის მთავარი უპირატესობა, რაც მას გამოარჩევს, არის გულწრფელი დამოკიდებულება მომხმარებლების მიმართ, ეკომეგობრულობა, უნიკალური დიზაინი, უნიკალური კონცეფცია და ლოკაცია: ,, ბუკნარი სწორედ ის ადგილია, სადაც მეგაპოლისიდან 10 წუთში, შეგიძლიათ გადაეშვათ ტროპიკულ გარემოში, გაერთოთ და თავი იგრძნოთ იქ, სადაც დიდი ხანია გინდოდათ მომხვდარიყავით. ჩვენ გვსურს შევქმნათ გამოცდილება და არა მხოლოდ პროდუქტი ან აქტივი, ესაა ,,აი დეველოპმენტის“ მიდგომა ყველა პროექტში. ბუნება და მასთან ჰარმონიაც განასხვავებს ჩვენს პროექტს. ეს არის პატარა ოაზისი დიდ მეგაპოლისთან ახლოს, მთისა და ზღვის უნიკალური ჰაერით და სიმშვიდით, რაც ასე ძალიან გვაკლია დღევანდელ დროს.“ მისი თქმით, ამჟამად მიმდინარეობს აქტიური მუშაობა პროექტის ვიზუალურ და ტექნიკურ ნაწილზე და რამდენიმე თვეში დაიწყება წინასწარი გაყიდვები. პროექტის მოცემულ ეტაპზე ინვესტორებს შესთავაზებენ სხვადასხვა საინვესტიციო პაკეტებს, რაც შესაძლებლობას იძლევა განსაკუთრებული პირობებით მიიღონ საინვესტიციო აქტივი. პარალელურად, აქტიურად იწყება მოლაპარაკებები ადგილობრივ მუნიციპალიტეტთან, რათა Elite Club Resort Buknari გახდეს სამაგალითო კორპორატიული სოციალური პასუხისმგებლობის კუთხითაც.

iDevelopment is launching a new project on the Black Sea coast. Elite Club Resort Buknari is an aparthotel located next to a pine forest in historic Buknari, 200 metres away from the sea. This creates a unique climate that mixes seaside and mountain air. The clean coastline will remind you of Mediterranean beaches in Greece.
iDevelopment founder Irakli Shonia states that the project involves the construction of an aparthotel with a unique design. The apartments will be fully fitted out, and the complex will be managed by the operating company, which will handle the apartment rentals, technical service and management. The project will include both recreational and working spaces with a special environment and interior.
“We want to see our project being nominated in various popular international competitions. We want it to be a standout project in the region, especially in terms of social responsibility,” Irakli Shonia states.
The concept of the project envisages a residential development of the elite closed club type, where each resident becomes a member of the club. Apart from owning a unique residential and investment asset, each club member will have an exclusive right to enjoy the other benefits specially created for this project, which will be announced gradually. In addition, the project will incorporate 16,000 square meters of recreational space. Elite Club Resort Buknari is distinguished not only by its design and concept, but also by the quality of the materials used, their safety and their environmental friendliness.
The project is implemented in line with internationally proven methodology and standards, and in accordance with local requirements. The planning component is handled by a leading organisation that has been involved in several large projects. Furthermore, it will be managed and supervised by the professional consulting and management firm PMCI, which will guarantee correct planning and highest quality of implementation.
Construction works will also be performed by a renowned company, which is known in the market for its substantial management resources and large-scale projects. Sales will be handled by an experienced team that successfully operates in 16 countries, including the Gulf States and the US. “All of this guarantees that Elite Club Resort Buknari will be completed to the highest standard and according to schedule, and will meet both the investor expectations and our commitments to customers,” Irakli Shonia explains, adding that the main advantages of this project are the sincere attitude towards customers, eco-friendliness, unique design, unique concept and location. “Buknari is a place where you can leave the megalopolis, and within 10 minutes find yourself in a tropical environment, have fun and feel like you are exactly where you have long wanted to be. We want to create an experience, rather than just a product or an asset – this is iDevelopment’s approach to each project. Nature and harmony are also distinguishing features of our project. This is a small oasis near a big metropolis, with a unique mountain and sea air and a peaceful environment that we miss so much nowadays.”
According to Mr. Shonia, active work is currently underway on the visual and technical part of the project, and pre-sales will start in a few months. At the current stage of the project, investors will be offered various investment packages that will provide them with an opportunity to obtain an investment asset on special terms. At the same time, active talks are taking place with the local municipality to ensure that Elite Club Resort Buknari is exemplary with regards to corporate social responsibility.