შპს „ელემსიმ“ PlanRadar-ის მეშვეობით თავისი პროექტებისა და მშენებლობის მართვის პროცესები გააციფრულა | Property Georgia
შპს „ელემსიმ“ PlanRadar-ის მეშვეობით თავისი პროექტებისა და მშენებლობის მართვის პროცესები გააციფრულა
სამშენებლო პროექტების მენეჯმენტის კომპანია „ელემსიმ“ (ELEMSI), პროექტების მართვისა და სამუშაოების ეფექტურობის გაზრდის მიზნით, მშენებლობის, უძრავი ქონებისა და ობიექტების მართვის  მოწინავე ციფრული პლატფორმა - PlanRadar-ი დანერგა.
კომპანია „ელემსი“ 2010 წელს დაფუძნდა და იგი საქართველოში ერთ-ერთი ლიდერია სამშენებლო პროექტების მართვისა და მშენებლობის ზედამხედველობის მომსახურების მიწოდებაში. „ელემსის“ გუნდი დაკომპლექტებულია სამშენებლო დარგის მაღალკვალიფიციური და ინოვატორი ექსპერტებისგან, რომლებიც უკეთესი შენობა-ნაგებობების შექმნის პრეცენდენტებით, ხალხისთვის  უკეთეს საცხოვრებელ, სამუშაო, სასწავლო,  სამკურნალო,  მომსახურების მიღება-გაწევის, სარეკრეაციო და სხვა გარემოს ქმნიან.
დღეის მდგომარეობით, „ელემსის“ პორტფელი მოიცავს ათეულობით კმაყოფილ კლიენტს, 600 მილიონ ლარზე მეტი ღირებულების კაპიტალური დანახარჯების მართვას და 300,000 კვადრატულ მეტრზე მეტი ფართობის დასრულებულ შენობა-ნაგებობებს.
„სამშენებლო პროექტის განხორციელების ყველა ეტაპზე, კომპანია „ელემსი“ ფოკუსირებულია დამკვეთისთვის ჩასაბარებელი შენობა-ნაგებობის ღირებულების ამაღლებაზე და ამას ახერხებს დამკვეთისთვის განსაზღვრული ხარისხის პროდუქტებისა და სერვისების შესაძლო მოკლე ვადაში და შესაძლო დაბალ ფასად მიწოდების უზრუნველყოფის ხარჯზე. PlanRadar-ი საშუალებას გვაძლევს, კიდევ უფრო გავამარტივოთ პროცესები და შევამციროთ ბიუროკრატია, რაც მნიშვნელოვნად გაზრდის ჩვენს პროდუქტიულობას, მუშაობის სისწრაფესა და ხარისხს“, - აღნიშნა შპს „ელემსის“ დამფუძნებელმა და ოპერაციულმა დირექტორმა გიორგი მერებაშვილმა.
„მოხარული ვართ, რომ „ელემსი“ ჩვენი პარტნიორი გახდა საქართველოში. შპს „ელემსის“ აქვს დიდი გამოცდილება და ექსპერტული ცოდნა მშენებლობის სფეროში. ამაზე მეტყველებს მათი დასრულებული პროექტები და კმაყოფილი კლიენტები. ჩვენი კოლეგები „ელემსი“-დან 12 წელზე მეტია ამჟღავნებენ საკუთარ პროფესიონალიზმს. ციფრული ინსტრუმენტების დანერგვა ადასტურებს მათ სურვილს, გააუმჯობესონ კომპანიის ეფექტურობა, რაც განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია გლობალურ ეკონომიკაში გაურკვევლობისა და ტურბულენტობის ფონზე. დარწმუნებული ვარ, რომ PlanRadar „ელემსის“ დაეხმარება ამბიციური მიზნების მიღწევაში“, - განაცხადა PlanRadar-ის ოფიციალურმა წარმომადგენელმა საქართველოში ავთანდილ მეკუდიშვილმა.
PlanRadar არის პლატფორმა, რომელიც ამარტივებს და მოსახერხებელს ხდის სამშენებლო პროექტებისა და უძრავი ქონების პროექტების მართვას. აპლიკაცია მომხმარებელს საშუალებას აძლევს, ადგილზე განახორციელოს ეფექტური ინსპექტირება: ნახაზებზე ციფრულად დააფიქსიროს კომენტარები და მიამაგროს ფოტო და ვიდეო მტკიცებულებები, აკონტროლოს სამშენებლო და მოსაპირკეთებელი სამუშაოების ხარისხი კონტრაქტორებთან ერთიან პლატფორმაზე პირდაპირი კომუნიკაციის გზით, ასევე მართოს უძრავი ქონება ობიექტის მთელი სასიცოცხლო ციკლის განმავლობაში. PlanRadar აუმჯობესებს პროცესებს და ზოგავს დროს, და ამით ეხმარება მომხმარებელს ბიუჯეტისა და გრაფიკის დაცვაში.
ინფორმაციული ტექნოლოგიების კომპანია PlanRadar 2013 ავსტრალიაში დაარსდა. PlanRadar-ის საერთაშორისო გუნდი შედგება 400-ზე მეტი თანამშრომლისგან, რომელიც 65 ქვეყანაში 120 ათასზე მეტ კლიენტს ეხმარება სამშენებლო და უძრავი ქონების სექტორში ბიზნეს-პროცესების გაციფრულებაში. პლატფორმა ხელმისაწვდომია 20 ენაზე და მისი გამოყენება შესაძლებელია IOS-ის, Windows-ისა და Android-ის სისტემებზე მომუშავე ნებისმიერი მოწყობილობით.

ELEMSI llc Has Digitized Its Project and Construction Management Processes with PlanRadar | Property Georgia
ELEMSI llc Has Digitized Its Project and Construction Management Processes with PlanRadar
Today, PlanRadar, a leading digital construction, real estate and facilities management platform, announces that it has been adopted by leading Construction Project management company ELEMSI IIc to manage construction projects and drive efficiency.
Since 2010, ELEMSI llc has been one of the leaders in Georgia in providing Construction Project management and Construction Supervision services. The ELEMSI’s team consists of high-skilled and innovative experts. Their goal is to create environmentally friendly, safe, exemplary buildings, that are human-centric and focused on better quality of life, work, education, healthcare, and service.
As of today, the ELEMSI portfolio contains over 600,000,000 GEL of capital investments, dozens of satisfied clients and more than 300 000 sq. m. of finished buildings.
"At ELEMSI, at every stage we always focus on increasing the value of the project delivered to the client, providing a high-quality product and services of the highest quality in the shortest possible time and at the lowest cost. PlanRadar enables us to streamline processes further and eliminate paperwork, significantly increasing our productivity, speed and quality of work", Giorgi Merebashvili, Founder and COO of ELEMSI llc, noted.
"We are sincerely happy to see ELEMSI llc as our partner in Georgia. ELEMSI llc has extensive experience and expertise in the construction industry, indicated by their completed projects and satisfied client feedback. Our colleagues from ELEMSI have been demonstrating their professionalism for more than 12 years. The introduction of digital tools confirms their desire to improve the company's efficiency, which is especially important in times of high uncertainty and turbulence in the global economy. I am sure that PlanRadar will help ELEMSI achieve their ambitious business goals", Avtandil Mekudishvili, official representative of PlanRadar in Georgia, said.
PlanRadar is a platform for convenient and easy digital management of construction projects and real estate projects. The features of the application allow users to carry out effective inspections on site: to record comments digitally on plans and attach photo and video evidence, to control the quality of construction works and finishing works through direct communication with contractors in a single platform, as well as the ability to manage real estate during the entire life cycle of the facility. PlanRadar streamlines processes and saves time, therefore it helps customers stay within budget and time.
PlanRadar, an IT company and developer of the SaaS platform, was founded in Austria in 2013. The multinational PlanRadar team consists of more than 400 employees and helps 120,000+ clients from 65 markets to digitize their business processes in the construction and real estate sector. The platform is also currently available in 20 languages and can be used across all IOS, Windows and Android devices.