9 ივნისი 2023, მაიამი - უძრავი ქონების სამყარო კვლავ საუკეთესოთა შორის საუკეთესოების აღიარების მოლოდინში იმყოფება. საქართველოსა და იტალიის სახით, წელს ორი ქვეყანა პირველად უერთდება პრესტიჟულ ღონისძიებას - FIABCI World Prix d'Excellence Awards. ჩვენი ორგანიზაციის ისტორიაში ეს მნიშვნელოვანი მოვლენაა, რომელიც უძრავი ქონების ინდუსტრიის მზარდ გლობალურ გავლენას ასახავს.
FIABCI World Prix d'Excellence Awards არის უნიკალური პლატფორმა, რომელიც წარმოაჩენს ხარისხის უმაღლესი სტანდარტების, ინოვაციის, მდგრადობისა და სოციალური მნიშვნელობის განმასახიერებელ პროექტებს. იტალიისა და საქართველოს მონაწილეობა კიდევ უფრო ზრდის პროექტების მრავალფეროვნებას და ხელს უწყობს უძრავი ქონების უფრო სრულყოფილ და გლობალურ შეფასებას.
მკაცრი შეფასების პროცესის ფარგლებში, საერთაშორისო ჟიური ზედმიწევნით აფასებს თითოეულ წარდგენილ პროექტს ყოვლისმომცველი კრიტერიუმების მიხედვით, როგორიცაა არქიტექტურა და დიზაინი, მშენებლობა და დეველოპმენტი, გარემოზე ზემოქმედება, მდგრადობა, ფინანსები, მარკეტინგი და საზოგადოებრივი სარგებელი. თითოეულ კატეგორიას საკუთარი კრიტერიუმები გააჩნია. ამ პრესტიჟული ჯილდოს გამარჯვებულები გამოირჩევიან განსაკუთრებული ხარისხითა და უბადლო სტანდარტებით, რითიც მათ კონკურენტებს აჯობეს.
31 გაცემული ჯილდოდან 16 იყო „ოქროს ჯილდო“, 15 კი „ვერცხლის ჯილდო“. გამარჯვებულები ამერიკის შეერთებულ შტატებს, ვიეტნამს, ტაივანს, უნგრეთს, სინგაპურს, მალაიზიას, საქართველოს, იტალიასა და ავსტრიას წარმოადგენენ.
ოქროს გამარჯვებულები არიან:
ხელმისაწვდომი საცხოვრებელი ფართი:
SkyAwani 2 Residences (მალაიზია)
მდგრადი განვითარება:
პროვინციული ტრასის N9 რეაბილიტაცია (ტაივანი)
მემკვიდრეობა:
The Medelan (იტალია)
სასტუმრო:
1. Prater Glacis – Superbude & Zoku (ავსტრია)
2. Sentosa Hotels Cluster (სინგაპური)
ინდუსტრიული ფართი:
Park@Senai Airport City – 1-ელი & მე-2 ფაზა (მალაიზია)
გენერალური გეგმა:
1. Setia Eco Templer (მალაიზია)
2. ქალაქი ელმინა (მალაიზია)
მრავალფუნქციური კომპლექსი:
საოფისე ფართი:
Menara Hap Seng 3 (მალაიზია)
საზოგადოებრივი ინფრასტრუქტურა:
1895 War Memorial Park (ტაივანი)
მიზნობრივი :
Ca’ Tron H-Campus (იტალია)
მაღალსართულიანი საცხოვრებელი შენობა:
Setia V Residences (მალაიზია)
საშუალო სიმაღლის საცხოვრებელი შენობა:
Jui Residences (სინგაპური)
დაბალსართულიანი საცხოვრებელი შენობა:
KIUBO First Mobile Apartments (ავსტრია)
სავაჭრო ფართი:
IKEA City Center Vienna (ავსტრია)
ვერცხლის გამარჯვებულები არიან:
1. ხიდი atHeya (ტაივანი)
2. HEITO1909/Pingtung County Park (ტაივანი)
MNB ცენტრი & ფულის მუზეუმი (უნგრეთი)
Inn at Moonlight Beach (აშშ)
Hap Seng ბიზნეს-პარკი (მალაიზია)
მწვანე ქალაქი ლისზე (საქართველი)
1. Arena Business Campus A (უნგრეთი)
2. მეამა (საქართველო) – გიორგი ხმალაძე
1. HUNGEXPO Budapest (უნგრეთი)
2. საველოსიპედო ხიდები ტისას ტბაზე (უნგრეთი)
3. აჭარაბეთ არენა (საქართველო) – აჭარის მთავრობა, CMC, ანაგი
მიზნობრივი მშენებლობა:
Celadon Sports & Resort Club (ვიეტნამი)
The Rainz @ Bukit Jalil (მალაიზია)
Cantara Residences (მალაიზია)
1. Favorite Spring (ავსტრია)
2. Flatco Apartmenthouse (უნგრეთი)
„მოხარული ვართ, რომ საქართველო და იტალია FIABCI World Prix d'Excellence Awards-ს პირველად შემოუერთდნენ. მათი მონაწილეობა კიდევ უფრო ზრდის ჩვენი პროგრამის მრავალფეროვნებას. ჩვენ ველით მათი გამორჩეული პროექტების წარდგენას მსოფლიო ასპარეზზე“, აღნიშნა FIABCI-ის მსოფლიო პრეზიდენტმა, სიუზან გრინფილდმა. მისივე თქმით, უძრავი ქონების სექტორი მნიშვნელოვან როლს თამაშობს ქვეყნების ეკონომიკურ განვითარებაში. გრინფილდი დარწმუნებულია, რომ არსებული გამოწვევების მიუხედავად, უძრავი ქონების სფეროს წარმატებას და განვითარებას არაფერი შეუშლის ხელს. ახალი ქვეყნების მონაწილეობა FIABCI World Prix d'Excellence Awards-ში არის ამ სფეროს გამძლეობისა და პოტენციალის დასტური. ვიმედოვნებთ, რომ ის ხელს შეუწყობს სექტორში ჯანსაღი კონკურენციის განვითარებას.
ჟორდი რიბომ მადლობა გადაუხადა კომპეტენტური ჟიურის და სამდივნოს წევრებს, რომლებიც უზრუნველყოფენ ღონისძიების სამართლიანობას და წარმატებას. „FIABCI World Prix d'Excellence Awards-ს მნიშვნელოვანი ადგილი უკავია გლობალური უძრავი ქონების სფეროში. აქ გამარჯვება არის არა მხოლოდ დიდი მიღწევა, არამედ შთამაგონებელი მაგალითიც ყველასთვის, ვინც ამ სფეროში მოღვაწეობს. იმედი მაქვს, რომ მომავალში უფრო მეტ პროექტს ვიხილავთ, რომლებიც ხელს უწყობენ ინკლუზიურობას, მრავალფეროვნებას, სოციალურ და ეკონომიკურ განვითარებას, ასევე მდგრადი გადაწყვეტილებების შემუშავებას ისეთი გამოწვევებისთვის, როგორიცაა გლობალური დათბობა. რაც შეეხება დეველოპერებს, ჩვენ მოგიწოდებთ, გააგრძელოთ სტანდარტების ამაღლება და ახალი ნორმების დამკვიდრება უძრავი ქონების სფეროში“, განაცხადა რიბომ.
World Prix-ის მდივანმა იუ კი-სუმ მიულოცა ყველა მონაწილე ქვეყანას, მათ შორის ტაივანს, მალაიზიას, ინდონეზიას, გერმანიას, ფილიპინებს, ავსტრიას, უნგრეთს, სინგაპურს, აშშ-სა და ვიეტნამს. მან მადლობა გადაუხადა გამარჯვებულებს უძრავი ქონების სფეროში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის და დააფასა მათი მისწრაფება დიზაინის, მშენებლობისა და მდგრადობის სრულყოფილებისკენ. „ჩვენ მოვუწოდებთ გამარჯვებულებს, აითვისონ და სამომავლო პროექტებში გამოიყენონ მდგრადობის, ინოვაციებისა და მედეგობის ძირითადი ტენდენციები. ეს ტენდენციები არა მხოლოდ მიმდინარე გამოწვევების გადასაჭრელად არის მნიშვნელოვანი, არამედ მომავალი თაობებისთვის უკეთესი მომავლის შესაქმნელადაც“, აღნიშნა იუ კი-სუმ.

FIABCI WORLD PRIX D'EXCELLENCE AWARDS CELEBRATES EXCELLENCE IN REAL ESTATE DEVELOPMENT WITH TWO NEW COUNTRIES JOINING FOR THE FIRST TIME | Property Georgia
FIABCI WORLD PRIX D'EXCELLENCE AWARDS CELEBRATES EXCELLENCE IN REAL ESTATE DEVELOPMENT WITH TWO NEW COUNTRIES JOINING FOR THE FIRST TIME
8 June 2023
Jungle Island, Miami, USA
Miami, June 9, 2023 – As the anticipation builds for another year of recognizing the best of the best in real estate development, the FIABCI World Prix d'Excellence Awards is proud to announce that two new countries, Georgia and Italy, are joining the prestigious award for the first time. This significant milestone in the history of the organization reflects the growing global presence and influence of the real estate industry.
The FIABCI World Prix d'Excellence Awards is a unique platform that celebrates projects that embody the highest standards of quality, innovation, sustainability, and community impact. The participation of Georgia and Italy further enriches the diversity of projects and perspectives from different regions, contributing to a more comprehensive and global evaluation of real estate excellence.
With a rigorous judging process, an esteemed panel of international judges meticulously evaluate each submission based on a set of comprehensive criteria, including architectural and design, development and construction, environmental impact, sustainability, financial and marketing, and community benefits, with varying criteria for certain categories. The winners of this prestigious award exemplify exceptional quality and have risen above the competition due to their unparalleled standards of excellence.
Of the 31 awards, 16 were World Gold Awards and 15 World Silver Awards. These winning developments were from United States of America, Vietnam, Taiwan, Hungary, Singapore, and Malaysia, Georgia, Italy and Austria.
The list of World Gold Winners is as follows:
Affordable Housing Category:
SkyAwani 2 Residences (Malaysia)
Environmental Category:
Rehabilitation of Provincial Highway 9 (Taiwan)
Heritage Category:
The Medelan (Italy)
Hotel Category:
1. Prater Glacis – Superbude & Zoku (Austria)
2. Sentosa Hotels Cluster (Singapore)
Industrial Category:
Park@Senai Airport City – Phase 1 & 2 (Malaysia)
Master Plan Category:
1. Setia Eco Templer (Malaysia)
2. City of Elmina (Malaysia)
Mixed-Use Development Category:
Office Category: Menara Hap Seng 3 (Malaysia)
Public Infrastructure/Amenities Category:
1895 War Memorial Park (Taiwan)
Purpose Built Category:
Ca’ Tron H-Campus (Italy)
Residential (High Rise) Category:
Setia V Residences (Malaysia)
Residential (Mid Rise) Category:
Jui Residences (Singapore)
Residential (Low Rise) Category:
KIUBO First Mobile Apartments (Austria)
Retail Category:
IKEA City Center Vienna (Austria)
The list of World Silver Winners is as follows:
1. Renewed Habitat at HeyaBridge (Taiwan)
2. HEITO1909/Pingtung County Park (Taiwan)
MNB Supervisory Center & Money Museum (Hungary)
Inn at Moonlight Beach (USA)
Hap Seng Business Park (Malaysia)
Lisi Green Town (Georgia)
Office Category:
1. Arena Business Campus A (Hungary)
2. Meama (Georgia)  - Giorgi Khmaladze Architects
1. HUNGEXPO Budapest Convention Center (Hungary)
2. Cycle Bridges of Lake Tisza (Hungary)
3. Adjarabet Arena (Georgia) - Adjara Government, CMC, Anagi
Celadon Sports & Resort Club (Vietnam)
The Rainz @ Bukit Jalil (Malaysia)
Cantara Residences (Malaysia)
1. Favorite Spring (Austria)
2. Flatco Apartmenthouse (Hungary)
"We are thrilled to welcome Georgia and Italy to the FIABCI World Prix d'Excellence Awards for the first time," said Susan Greenfield, FIABCI World President. "Their participation adds to the diversity and richness of our awards program, and we look forward to witnessing their exceptional projects on the global stage." She added that the real estate sector plays a vital role in the economic development of nations, and she is confident that it will continue to thrive despite challenges and uncertainties. The participation of new countries in the FIABCI World Prix d'Excellence Awards is a testament to the resilience and potential of the industry, in which we hope that it will promote healthy competition in the industry.
Jordi Ribo, expresses his gratitude to the esteemed panel of judges, the diligent oversight panel, and the hardworking World Prix secretariat for their unwavering commitment to the awards' integrity and success. "The FIABCI World Prix d'Excellence Awards hold great significance in the global real estate industry," said Jordi Ribo. "Winning this prestigious award not only signifies outstanding accomplishment but also demonstrates a commitment to excellence and serves as an inspiration to the entire real estate community." He also expressed his hope to see more projects that create sustainable solutions to pressing global challenges such as global warming, promote inclusivity and diversity, and foster economic and social development. As for developers, we encourage you to continue raising the bar and setting new standards of excellence for the real estate industry.
The Secretary of World Prix Secretariat, Dr Yu Kee Su, on the other hand, extends congratulations to all participating countries, including Taiwan, Malaysia, Indonesia, Germany, Philippines, Austria, Hungary, Singapore, Vietnam, and the USA. He also commends all the winners for their outstanding contributions to the real estate industry and their dedication to excellence in design, construction, and sustainability. "We encourage all winners to embrace and adopt the key trends of sustainability, innovation, and resilience in their future projects," says Yu. He continued to add that these trends are not only critical for addressing current challenges but also for building a better future for generations to come.