FIABCI-Georgia და Property Georgia-ს მიერ ორგანიზებული ფორუმი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის პატრონაჟით ჩატარდა. ფორუმში მონაწილეობას FIABCI-ის მსოფლიო Prix d’Excellence დაჯილდოების გამარჯვებულები და უძრავი ქონების საერთაშორისო ოსკარების მფლობელი კომპანიები იღებენ მონაწილეობას.
უძრავი ქონების სფეროში წლის მასშტაბურ ღონისძიებას წამყვანი სამშენებლო-დეველოპერული კომპანიები, არქიტექტორები, ურბანისტები, ინვესტორები და ექსპერტები ესწრებოდნენ. ფორუმზე აჭარის რეგიონის საინვესტიციო და ტურისტულ პოტენციალზე პანელური დისკუსიის ფორმატში, ექსპერტებმა ისაუბრეს. ღონისძიების ფარგლებში B2B შეხვედრები გაიმართა.
ფლორიდაში, ქ.მაიამიში 5-9 ივნისს გამართულ FIABCI-ის (უძრავი ქონების საერთაშორისო ფედერაცია) 73-ე მსოფლიო კონგრესს, საქართველოდან დელეგაცია აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის, FIABCI-Georgia-ს მენეჯმენტის და წევრების შემადგენლობით ესწრებოდა. აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში, 8 ივნისს, მსოფლიო ოსკარებად წოდებული უძრავი ქონების დაჯილდოება გაიმართა. FIABCI World Prix d’Excellence Awards-ზე ქართული პროექტები წელს პირველად იყო წარდგენილი. აღნიშნულმა პროექტებმა, მათ შორის ბათუმის სტადიონმა "აჭარა ბეთ არენამ", საქართველოს სახელით პირველად გაიმარჯვა და უძრავი ქონების სექტროში უმაღლესი ჯილდო-FIABCI World Prix d’Excellence აღიარება მოიპოვა.

Batumi hosts one of this year’s main real estate events | Property Georgia
The forum was organised by FIABCI-Georgia and Property Georgia under the patronage of the government of Adjara.
Participants included the recent winners of FIABCI Prix d’Excellence Awards and other holders of the “real estate Oscars.”
Leading construction and development companies, architects, urban planners, investors and experts attended the event – one of the largest of the year in the field of real estate. During the forum, experts spoke about the investment and tourism potential of the Adjara region in a panel discussion format. B2B meetings were also held within the scope of the event.
The 73rd World Congress of FIABCI (International Real Estate Federation) was held in Miami on 5-9 June. It was attended by a delegation from Georgia consisting of the government of AR Adjara, as well as the management and members of FIABCI-Georgia.
The FIABCI World Prix d'Excellence Awards were held within the framework of the aforementioned event on 8 June. This was the first time that Georgian projects were represented at the event dubbed the “real estate Oscars.” Some of these projects, including the Adjarabet Arena, came away as winners of the highest award in the real estate industry.