“ალიანს ჯგუფი” თბილისში პრემიუმ კომპლექსს აშენებს | Property Georgia
აკაკი სონგულია, “ალიანს ჯგუფის” გენერალური დირექტორი/დამფუძნებელი: “ილია ჭავჭავაძის გამზირი 49ბ-მას შემდეგ რაც პრემიუმ კომპლექსი დასრულდება, ეს მისამართი თბილისის ახალი სავიზიტო ბარათი გახდება.”
“ალიანს ჯგუფი”, წამყვანი ქართული სამშენებლო-დეველოპერული კომპანია, რომლის სახელი ქვეყანაში არაერთი ინოვაციური ბიზნეს-მოდელების შემოტანას უკავშირდება, თბილისში პრემიუმ კომპლექსს აშენებს. დეველოპერისთვის ეს დედაქალაქში განხორციელებული პირველი პროექტი იქნება. “ილია ჭავჭავაძის გამზირი 49ბ-მას შემდეგ რაც პრემიუმ კომპლექსი დასრულდება, ეს მისამართი თბილისის ახალი სავიზიტო ბარათი გახდება,”- აკაკი სონგულია, “ალიანს ჯგუფის” გენერალური დირექტორი/დამფუძნებელი Property Georgia-სთან საუბარში აცხადებს.” მისი თქმით, პრემიუმ კომპლექსი პირველ რიგში თავისი მასშტატებით და  ექსკლუზიური არქიტექტურით ახდენს შთაბეჭდილებას. პროექტი სამ თაუერს მოიცავს, მათგან ყველაზე მაღალში-40 სართულიან შენობაში პრემიუმ კლასის საცხოვრებელი განთავსდება, დანარჩენ ორში კი კომბინირებული იქნება მსოფლიოს წამყვანი სასტუმროების ოპერატორის Wyhdnam Hotel Group-ის მაღალი კლასის ბრენდის Wyndham Garden-ის სასტუმრო და აპარტამენტები.“აპარტამენტების გაყიდვა ძირითადად არარეზიდენტებზეა დაგეგმილი, Wyndham Garden-ის ინტეგრირება პრემიუმ კომპლექსში კი კიდევ ერთი დასტურია იმისა, რომ პროექტი მაღალი საერთაშორისო სტანდარტებით შენდება. საერთაშორისო სასტუმროს ბრენდის შემოსვლა მნიშვნელოვანია დედაქალაქისთვისაც, ის ვაკეს თბილისის ახალ ტურისტულ ცენტრად აქცევს,” ამბობს სონგულია. სასტუმროების  საერთაშორისო ოპერატორებთან მომუშავე დეველოპერული კომპანიის გენერალური დირექტორი აღნიშნავს, რომ საქართველოში ტურიზმის შთამბეჭდავი განვითარება ადგილობრივი სასტუმრო ინდუსტრიით დაინტერესებული უცხოელი ინვესტორებისთვის მნიშვნელოვანი არგუმენტია. სონგულიას თქმით, პრემიუმ კომპლექსის პრემიუმ კლასის ინფარსტრუქტირა მოიცავს:
3 სართულიან ავტოსადგომს მიწისქვეშ, საცურაო აუზს, სპას, ფიტნესს, კონსიერჟის მომსახურებას.
სონგულია აღნიშნავს, რომ პროექტში, როგორც ინფრასტრუქტურულ, ასევე კომპლექსის შიდა ფუნქციონალურ ნაწილში, მაქსიმალურად არის გათვალისიწნებული თანამედროვე ტექნოლოგიები, მაგალითისთვის, როგორიცაა  ალტერნატიული ენერგიის წყარო, ტექნიკური ოთახი ყოველ სართულზე, გასაღები-ბარათები და სხვა. პრემიუმ კომპლექსის ბინათმფოლობელებს  “ალიანსი” ფინანსურადაც  ახალისებს, მათთვის ლობით სხვა საერთო სივრცეებით და ლიფტით სარგებლობა უფასო იქნება.
რემიუმ კომპლექსის მშენებლობა, რომლის ჯამური ღირებულებაც $75 მილიონს აჭარბებს, 2019 წელს დასრულდება. სონგულია უახლოეს წლებში თბილისში უძრავ ქონებაზე მოთხოვნის კიდევ უფრო მეტ ზრდას ელოდება. “განსაკუთრებით დიდია მოლოდინი აპარტამენტების სეგმენტში. სამშენებლო დეველოპმენტში მდიდარი გამოცდილება გვაქვს და მჯერა, რომ 11 წლის წინ “ალიანს ჯგუფის” ბათუმში დაწყებულ  წარმატების ისტორიას თბილისის მსხვილი პროექტების ახალი თავი დაემატება, პრემიუმ კომპლექსი კი ამის პირველი მაგალითი იქნება,” ამბობს ის.
თბილისში მშენებარე პრემიუმ კომპლექსის გარდა, ალიანს ჯგუფი ორ მსხვილ პროექტს ახორციელებს, ასევე სასტუმროების წამყვან საერთაშორისო  ბრენდებთან პარტნირობით: “ალაინს პალასში” ბათუმში  პირველ ექვს სართულს Courtyard by Marriott-ი დაიკავებს, კურორტ გოდერძიზე დაწყებულ 100-ნომრიან სასტუროში კი Ramada Resort იქნება წარმოდგენილი.
2005 წელს დაარსებულ “ალიანს ჯგუფს”, რომელმაც პირველმა ააშენა თანამედროვე საცხოვრებელი სახლი აჭარაში, დანერგა საქართველოში აპარტოტელის ბიზნეს-მოდელი და მოახდინა მულტიფუნქციურ კომპლექსში საერთაშორისო სასტუმრო ბრენდის ინტეგრირება, ბოლო 11 წლის განმავლობაში ჯამში $200 მილიონზე მეტი აქვს ინვესტირებული ადგილობრივი უძრავი ქონების ბაზარზე.

“Once the complex is finished, 49b Chavchavadze Avenue will become a new landmark of Tbilisi” – Akaki Songulia, General Director and founder of the Alliance Group.
Alliance Group – a leading Georgian construction and development company which has brought numerous innovative business models to the country – will construct a premium-class complex in Tbilisi. This will be the company’s first project in the capital. “Once the complex is finished, 49b Chavchavadze Avenue will become a new landmark of Tbilisi,” Alliance Group’s General Director and founder Akaki Songulia tells Property Georgia. According to him, the premium-class complex impresses with its scale and its exclusive architecture. The project consists of three towers, the tallest of which will be a 40-storey building consisting of premium-class housing, while the remaining two towers will include apartments and a hotel operated by Wyndham Garden – part of the world-leading Wyndham Hotel Group brand. “The sale of apartments is mainly to be conducted to non-residents, and the integration of Wyndham Garden into the complex is another proof that the project will be completed to highest international standards. The appearance of the international hotel brand is also important for Tbilisi, as it will turn Vake into the capital’s new tourist centre,” Songulia states. The General Director of Alliance, who has worked with international hotel operators in the past, points out that achieving impressive development of tourism in Georgia is a significant argument for foreign investors who have interest in the local hotel industry. According to Songulia, premium-class infrastructure at the premium-class complex includes the following: a 3-storey underground car park, a swimming pool, a fitness and spa centre, and a concierge service. He adds that both the infrastructural and the inner functional parts of the project include modern facilities, such as an alternative energy source, a technical room on each floor, card keys, etc. Alliance also provides financial stimuli for the tenants at the premium complex, such as free use of the lobby, shared spaces and elevator service.
The construction of the premium-class complex, the total cost of which exceeds USD 75 million, is due to be completed in 2019. Songulia expects demand on real estate in Tbilisi to increase further over the coming years. “Expectations are particularly high in the apartment segment. We have a wealth of experience in the development sector, and I firmly believe that the success story of the Alliance Group, which began 11 years ago in Batumi, is set to continue with the Tbilisi projects, the first example of which will be this premium complex,” he states.
Aside from the premium complex in Tbilisi, Alliance Group is carrying out two further large-scale projects in partnership with leading international hotel brands: Courtyard by Marriott will occupy the first six floors at the Alliance Palace in Batumi, while Ramada Resort will be represented at the 100-room hotel that is currently being built at the Goderdzi resort.
Alliance Group was founded in 2005, and was the first company to build a modern residential house in Adjara. It implemented the aparthotel business model in Georgia, and was first to integrate an international hotel brand in a multifunctional complex. Over the last 11 years, the company has invested more than USD 200 million on the local real estate market.