დღეიდან საქართველო დასვენების გაზიარების მსოფლიო რუკაზეა | Property Georgia
ალიანს ჯგუფმადასვენების გაზიარების საერთაშორისო გიგანტ  RCI-ისთან გაფორმებული ხელშეკრულებით საქართველოში ახალი ინოვაციური სტანდარტები დააწესა. დღეიდან წამყვანი ქართველი სამშენებლო-დეველოპერის აპარტამენტების მესაკუთრეებს მსოფლიოს საუკეთესო 4000-ზე მეტ რეზორტზე შეუძლიათ დასვენების გაზიარება 100-ზე მეტ ქვეყანაში. “ალიანს ჯგუფისმიერ გავნითარებული ქონებაოქროს გვირგვინისსტატუსით სარგებლობს, რაც დამატებით 200 უმაღლესი კლასის ელიტარული დასასვენებელ ლოკაციას ნიშნავს. კომპანია აპარტამენტების მფლობელებს ახლადდაარსებულიალიანსის დასვენების კლუბისპრივილეგირებულ  ბარათებს გადასცემს, რაც მათ მსოფლიოში სამოგზაუროდ გზას გაუხსნის.
აპარტამენტების მესაკუთრეებს არჩევანის თავისუფლება აქვთ, მათ შეუძლიათ იცხოვრონ თავიანთ საკუთრებაში არსებულ აპარტამენტში, თავად გააქირავონ /გადასცენ საერთაშორისო მენეჯმენტ კომპანიას გასაქირავებლად ან წელიწადში გარკვეული დროით, მაგალითად, ერთი კვირით დაუთმონ ის RCI-ის, თვითონ კი სანაცვლოდ აირჩიონ ჩვენი პარტნიორის გლობალური ქსელიდან ნებისმიერი ლოკაცია,” აკაკი სონგულია, “ალიანს ჯგუფისდირექტორი და თანადამფუძნებელი დამფუძნებელი/“ალიანსის დასვენების კლუბისთანადამფუძნებელი, აცხადებს Property Georgia-სთან საუბარში. მეორეს მხრივ, მისი სიტყვებით, ეს  RCI-ის დასვენების გაზიარების მსოფლიო ქსელში ჩართულ ოთხ მილიონზე მეტ წევრ ოჯახს მოიზიდავს საქართველოში: “ეს დაახლოებით 10 მილიონი პოტენციური საერთაშორისო ვიზიტორია,” ამბობს ის. უპრეცედენტო და ინოვაციური სიახლის შესახებალიანს ჯგუფისდა  RCI-ის წარმომადგენლებმა ოფიციალურად 28 თებრვალს სასტუმრო Radisson Blu Iveria-ში გამართულ პრეზენტაციაზე განაცხადეს.
ალიანს პალასი
“RCI-ის დასვენების გაზიარება მსოფლიოში 40 წელზე მეტია უკვე დიდი პოპულარობით სარგებლობს. თუმცა, საკუთრებასთან ერთად ამ პროდუქტის გადაცემა მფობელისთვისალიანს ჯგუფისმიერ დანერგილი კიდევ ერთი ინოვაციაა ექსკლუზიურად ჩვენი მომხმარებლებისთვის. ჩვენ გამუდმებით ვფიქრობთ რა სიახლე შეიძლება შევთავაზოთ ჩვენს მიერ განვითარებული ქონების მყიდველებს. ადამიანები, როდესაც ინვესტიციას აკეთებენ მათ გარკვეული მოლოდინები აქვთ და ჩვენი მიზანია რაც შეიძლება სარგებლიანი ბენეფიტებით გადავუხადოთ მათ მადლობა იმისთვის, რომ აირჩიესალიანს ჯგუფი”, ამბობს სონგულია. მისი თქმით, ამ ეტაპზე RCI-ის ქსელში ჩართულია მულტიფუნქციური კომპლექსიალიანს პალასი” 1000-ზე მეტი აპარარტამენტით ბათუმში და მშენებლობის დასრულების შემდეგ ამას დაემატება ასევე მულტიფუნქციური კომპლექსისალიანს ჰაილაინის” 700-ზე მეტი აპარტამენტი თბილისში.
როდესაცალიანს ჯგუფისდირექტორს პირველად შევხვდი, მან მითხრა, რომ უნდოდა აეშენებია ისეთი რამ, რაც პირველ რიგში მყიდველის ინტერესში იქნებოდა. მისი მთავარი გზავნილი იყო, რომალიანს ჯგუფისსაქმიანობის ცენტრი მომხმარებელია. ბიზნესის კეთებისას ძალიან მნიშვნელოვანია პარტნიორი. RCI-ის დაალიანს ჯგუფისხედვა დაემთხვა, ჩვენ ვიპოვეთ ერთმანეთი,” აღნიშნავს დიმიტრის მანიკისი, RCI-ის ბიზნესის განვითარების  ვიცე-პრეზიდენტი ევროპაში, ახლო აღმოსავლეთსა და აფრიკაში. როგორც მანიკისი აღნიშნავს, საქართველოს მსოფლიო ტურისტულ რუკაზე დიდი პოტენციალი აქვს: “თქვენ გაქვთ უძველესი ისტორია, ულამაზესი ბუნება, ზღვა, მთა, არაჩვეულებრივი კლიმატი, რა თქმა უნდა სამზარეულო და ღვინო და რაც მთავარია სტუმართმოყვარე ხალხი,” ამბობს ის და პირად მაგალითზე განმარტავს თუ რას მოუტანს საქართველოს RCI-ის ქსელში ჩართვა. “12 წლის წინ შევიძინე დროებითი მფლობელობა საბერძნეთში. გამომდინარე იქიდან, რომ ერთხელ  უკვე გადახდილი მაქვს ქვეყანაში გაჩერების თანხა, მთელი ჩემი ბიუჯეტი მრჩება იმისთვის, რომ დავხარჯო ადგილობრივ რესტორნებში და სხვადასხვა ტიპის გართობაში. RCI-ის ქსელით ჩამოსული ვიზიტორი არის ვიზიტორი, რომელიც ბრუნდება და რომელიც ხარჯავს მეტს,” აღნიშნავს მანიკისი.
ალიანს ჰაილაინი
ალიანს ჯგუფიმსოფლიოს უმსხვილეს სასტუმროების ქსელებთან ერთად ოთხ მიმდინარე სამშენებლო პროექტზე მუშაობს: “ალიანს პალასიბათუმში, სადაც სასტუმროქორთიარდ მარიოტიიქნება წარმოდგენილი, “ალიანს ფრივილიჯიბათუმში, სადაც სასტუმრომარიოტიგანთავსდება, “ალიანს რეზორტიგოდერძის უღელტეხილზე, რომელიც სასტუმრორამადასწარმოგვიდგენს დაალიანს ჰაილაინითბილისშივინდემ გარდენ ჰოტელთანერთად. სწორედ მსოფლიოს ლიდერი სასტუმროების ქსელის  ვინდემ ვორლვაიდისნაწილია მსოფლიოს ასევე ლიდერი დასვენების გაზიარების ქსელი RCI.
ბოლო 12 წლის მანძილზე, “ალიანს ჯგუფსპრემიუმ კლასის მშენებლობებში $200-მილიონიანი ინვესტიცია აქვს განხორციელებული, მიმდინარე ოთხ ინოვაციურ პროექტებში კი კომპანია ჯამში $210 მილიონს აბანდებს.

The Alliance Group has set new standards for innovation in Georgia by signing an agreement with the international vacation exchange giant RCI. From now on, owners of the leading Georgian construction-development company’s apartments will have the opportunity to exchange vacation ownership for time at more than 4000 premium resorts in over 100 countries across the world. Property developed by Alliance Group enjoys Gold Crown Resort status, meaning an additional 200 elite holiday locations. Apartment owners will receive Privilege Cards for the newly established Alliance Holiday Club, which will open the door to global travel for them.
“Apartment owners will be free to choose to either reside in their properties, rent them out personally or through an international management company, or to hand them over to RCI for a certain period of time (for example, one week) and choose any location from our partner’s global network in return,” Akaki Songulia, co-founder and director of Alliance Group and co-founder of the Alliance Holiday Club told Property Georgia. In return, he explains, the programme will attract some of the 4 million RCI member families to Georgia. “We are talking about 10 million potential international visitors,” states Mr. Songulia. Representatives from RCI and the Alliance Group held a presentation at the Radisson Blu Iveria Hotel on 28 February to announce this unprecedented and innovative event.
Alliance Palace
“RCI’s vacation exchange programme has already enjoyed global popularity for more than 40 years. Offering this product to our apartment owners represents yet another novelty introduced by Alliance Group exclusively for our customers. We are constantly thinking about new products that we can offer the buyers of our exclusive properties. When people make an investment, they have certain expectations, and our aim is to reward their trust in the Alliance Group with as many benefits as possible,” states Mr. Songulia, adding that at present, the RCI network includes the Alliance Palace multifunctional complex in Batumi with more than 1000 apartments. Once completed, the Alliance Highline multifunctional complex in Tbilisi with its 700 apartments will also be joining the network.
“When I first met the director of Alliance Group, he told me that his primary goal was to build something that is in the best interests of the buyers. His message was that the Alliance Group had the customer at the centre of its activities. Partners in business are very important. RCI’s vision matched that of Alliance Group, so we found each other,” says Dimitris Manikis, RCI’s Vice President for Business Development in Europe, Middle East and Africa. According to him, Georgia has great potential on the global tourism map. “You have an ancient history, beautiful nature, sea and mountains, an excellent climate, a tasty cuisine and wine, and most importantly, very hospitable people,” states Mr. Manikis, providing his personal example of what the RCI network can do for Georgia. “12 years ago, I purchased a timeshare ownership in Greece. Due to the fact that I had already paid for my stay in the country, my whole budget was spent in local restaurants and on various entertainment. RCI visitors are returning visitors who spend more,” explains Mr. Manikis.
Alliance Highline
The Alliance Group is currently working on four construction projects involving the world’s largest hotel networks: the Alliance Palace in Batumi, which will house the Courtyard by Marriott Hotel; Alliance Privilege in Batumi, which will include the Marriott Hotel; the Alliance Resort in Goderdzi, which will house the Ramada Hotel; and Alliance Highline in Tbilisi, which will include the Wyndham Garden Hotel. The latter is part of Wyndham Worldwide – one of the world’s leading hotel networks that also includes the leading holiday timeshare vacation exchange company RCI.
Over the last 12 years, the Alliance Group has already invested $200 million in premium-class construction projects. The leading Georgian construction-development company is investing a further $210 million into the four ongoing innovative projects.