კომპანია "ას ჯორჯია-დირსმა", მედიის წარმომადგენლებს აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში უმასპინძლა. ბაქოში კომპანიამ "ქალაქი ქალაქში" კონცეფციის პროექტის განვითრების მეორე ეტაპი წარადგინა. პროექტი, რომლის საინვესტიციო მოცულობაც 9 მილიონი ლარია, 75 000 მ2 ევროპული ტიპის პარკსა და მტკვრის სანაპიროზე გაშენებულ ბულვარს მოიცავს. ჟურნალისტებმა კომპანიის პრემიუმ კლასის საცხოვრებელი კომპლექსი "რენესანს პალასი" და ვილების კომპლექსი "ვილა სიენაც" დაათვალიერეს.
,,ას ჯორჯია – დირსის” დირექტორის ბესიკ ჯიქურაულის განცხადებით ამ დროისთვის, „ას გრუპ ინვესტმენტს” რამდენიმე ქვეყანაში 40 პროექტი წარმატებით აქვს შესრულებული, ხოლო ქართულ ბაზარზე 7 წლის განმავლობაში 200 მილიონ დოლარამდე ინვესტიცია განახორციელა რომელიც თბილისის ყველაზე მასშტაბური პროექტის „დირსის” საცხოვრებელი კომპლექსის პირველ დასრულებულ ეტაპს და სამშენებლო მასალების ადგილობრივ წარმოებას მოიცავს.
,,საქართველოში უმსხვილესმა ინვესტორმა, რეგიონის წამყვანმა დეველოპერულმა ჰოლდინგმა „ას გრუპ ინვესტმენტმა,” ქართულ ბაზარზე 7 წლის განმავლობაში 200 მილიონ დოლარამდე ინვესტიცია განახორციელა, რომელიც თბილისის ყველაზე მასშტაბური პროექტის „დირსის” საცხოვრებელი კომპლექსის პირველ დასრულებულ ეტაპს და სამშენებლო მასალების ადგილობრივ წარმოებას მოიცავს. ამ დროისთვის, „ას გრუპ ინვესტმენტს” რამდენიმე ქვეყანაში 40 პროექტი წარმატებით აქვს შესრულებული, მათ შორის არის ლუქს და პრემიუმ კლასის თანამედროვე საცხოვრებელი კომპლექსების, ვილების, ადმინისტრაციული შენობების, ინდუსტრიული ინფრასტრუქტურის მშენებლობის პროექტები”, – განაცხადა ,,ას ჯორჯია-დირსის” დირექტორმა ბესიკ ჯიქურაულმა.
დირსის „ქალაქი ქალაქში“ პროექტის განხორციელება რამდენიმე ეტაპად იგეგმება და საბოლოოდ ინვესტიცია მილიარდ ნახევარ დოლარს გადააჭარბებს.

AS Georgia-Dirsi hosted media representatives in the Azerbaijani capital city of Baku, where the company presented the second stage of its ‘city within a city’ concept project. The project, which is worth 9 million, includes the development of a European-style park and a riverside boulevard over an area of 75 000 m2. Journalists also had the opportunity to view the company’s premium-class residential complex Renessans Palace, as well as the Villa Siena complex of villas.
According to AS Georgia-Dirsi director Besik Jikurauli, AS Group Investment has already successfully implemented 40 projects across several countries, and has conducted investments worth up to $200 million on the Georgian market over the last 7 years, including the completion of the first stage of the Dirsi residential complex – the largest construction project in Tbilisi – and local production of construction materials.
“AS Group Investment is the leading regional development holding and the largest investor in Georgia. Over the last 7 years, the company has invested up to $200 million on the Georgian market, including the completion of the first stage of the Dirsi residential complex – the largest construction project in Tbilisi – and local production of construction materials. As of today, AS Group Investment has successfully completed 40 projects across several countries. These include luxury and premium-class residential complexes, villas, administrative buildings and industrial infrastructure,” states AS Georgia-Dirsi director Besik Jikurauli.
Dirsi’s ‘city within a city’ project is to be implemented in several stages. The total investment volume will exceed $1.5 billion.