Wyndham Hotels & Resorts-მა, მასპინძლობის სექტორის უმსხვილესმა მოთამაშემ, რომელიც მსოფლიო მასშტაბით 80-ზე მეტ ქვეყანაში 9000-მდე სასტუმროთი არის წარმოდგენილი, დააანონსა უახლოეს მომავალში საქართველოს დედაქალაქის შუაგულში ახალი ობიექტის, Wyndham Grand Tbilisi-ის გახსნა. საუკეთესო ადგილას მდებარე სასტუმრო 2019 წლის იანვარში დაიწყებს ფუნქციონირებას. ობიექტის მართვას განახორციელებს კომპანია McInerney Hospitality International Georgia.
Wyndham Grand-ი წარმოადგენს გამორჩეულ სასტუმროთა გაერთიანებას, რომელსაც ახასიათებს დახვეწილი დიზაინი, კომფორტული ნომრები, ყურადღებიანი მომსახურე პერსონალი და მშვიდი გარემო. ყოველივე ეს განაპირობებს უნიკალურ გამოცდილებას. Wyndham Grand-ის ბრენდი წარმოდგენილია მსოფლიო მასშტაბით ისეთ წამყვან დესტინაციებში, როგორიცაა ათენი, სტამბოლი, ჩიკაგო, მანამა და შანხაი. ამ სიას სულ მალე თბილისიც დაემატება.
Wyndham Grand Tbilisi მდებარეობს დედაქალაქის ცენტრში, თავისუფლების მოედანზე, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის გვერდით და ქალაქის ბევრ სხვა ღირსშესანიშნაობასთან ახლოს. სასტუმროდან სულ რამდენიმე ნაბიჯში იწყება რუსთაველის გამზირი. ობიექტის ირგვლივ მდებარეობს უამრავი კაფე, რესტორანი და მაღაზია. ეს იდეალური გასაჩერებელი ადგილია მათთვის, ვისაც სურს თბილისის მომხიბვლელი ცხოვრების სტილისა და კულტურის აღმოჩენა.
რვასართულიანი სასტუმროს დიზაინი შემუშავებული იქნა ცნობილი ქართველი არქიტექტორის, პაატა ჯღარკავას და ასევე ცნობილი ებრაელი არქიტექტორის იური პუჩინსკის მიერ. სასტუმრო მოიცავს 161 დახვეწილ ნომერს (მათ შორის საპრეზიდენტო ლუქსს), დიდ ფიტნეს-ცენტრს, სპა-ცენტრს საცურაო აუზითა და საუნით, ისევე როგორც სახურავზე განთავსებულ, ელეგანტურ ბარ-რესტორან „თავისუფლებას“, რომელიც სტუმრებს შესთავაზებს უგემრიელეს ქართულ და ევროპულ კერძებს, კოქტეილების ფართო არჩევანს და ქალაქის ულამაზეს ხედებს. ბიზნესზე ორიენტირებულ სტუმართა განკარგულებაში იქნება თანამედროვე შეხვედრების ოთახები, რომლებიც აღჭურვილი იქნება სინქრონული თარგმანის აპარატურით, ისევე როგორც დიდი საცეკვაო დარბაზი მსხვილი ღონისძიებებისთვის.
დიმიტრის მანიკისი, Wyndham Hotels & Resorts EMEA-ის პრეზიდენტი და მმართველი დირექტორი: Wyndham Grand-ის ბრენდი თავის სტუმრებს მსოფლიოს ყველაზე მოთხოვნად ქალაქებში უნიკალურ გამოცდილებას სთავაზობს. საქართველო, მისი მდიდარი კულტურით, ცხოვრების სტილითა და ხელოვნებით, ბოლო პერიოდში მეტად მიმზიდველ დესტინაციად იქცა, ხოლო თავისუფლების მოედანი იდეალური ადგილია ამ მეტად საინტერესო ბაზარზე ჩვენი განთქმული ბრენდის განსათავსებლად.”
გოჩა გვენეტაძე, სასტუმროს მფლობელი კომპანიის, City-M LTD-ის დირექტორი: „მოხარული ვართ, რომ საშუალება გვაქვს, ვითანამშრომლოთ Wyndham Hotels & Resorts-თან. ეს ობიექტი წარმოადგენს, ერთის მხრივ, Wyndham-ის ბრენდის შეუდარებელი მასშტაბის, წვდომისა და მსოფლიო კლასის რესურსების, ხოლო მეორეს მხრივ, ჩვენი ჩინებული კულტურისა და მასპინძლობის შერწყმის განსახიერებას. Wyndham Grand-ი ნიშნავს დახვეწილ სასტუმროებს, უნაკლო მომსახურებასა და თითოეული სტუმრის კმაყოფილებას. ჩვენთვის საამაყოა, რომ ამ შეუდარებელი იბიექტების სიას სულ მალე თბილისიც დაემატება“.
Wyndham Grand Tbilisi დაემატება Wyndham Hotels & Resorts-ის მზარდ პორტფელს საქართველოში, რომელიც უკვე მოიცავს წელს დასრულებულ „რამადა ანკორ თბილისსა“ და „რამადა ბათუმს“. აღნიშნულ სიას შემდეგი სამი წლის პერიოდში კიდევ ოთხი სასტუმრო დაემატება.
Wyndham Hotels & Resorts-ის ყველა ობიექტი საქართველოში, ისევე როგორც მთელი მსოფლიოს მასშტაბით, ჩართულია Wyndham Rewards®-ის ერთგულების პროგრამაში, რომელიც თავის 58 მილიონამდე წევრს ქულების უხვად დაგროვების სტრუქტურას, ისევე როგორც თავისუფალი ღამეების განაღდების უნიკალურ, ფიქსირებულ განაკვეთს სთავაზობს.
Wyndham Hotels & Resorts-ის შესახებ
Wyndham Hotels & Resorts (ნიუ იორკის საფონდო ბირჟაზე: WH) წარმოადგენს მსოფლიოში სასტუმროების უმსხვილეს ფრენჩაიზერს. კომპანია მსოფლიო მასშტაბით 80-ზე მეტ ქვეყანაში 9000-მდე სასტუმროს აერთიანებს. Wyndham-ის ობიექტების 792,000 ნომერი განსაკუთრებით მიმზიდველია ყოველდღიური მოგზაურისთვის, რის შედეგადაც კომპანიას წამყვანი პოზიციები უკავია სექტორის როგორც საშუალო, ისე ეკონომ-სეგმენტში. კომპანიის პორტფელი მოიცავს სასტუმროების ისეთ ბრენდებს, როგორიცაა Super 8®, Days Inn®, Ramada®, Microtel Inn & Suites®, La Quinta®, Wingate®, AmericInn®, Hawthorn Suites®, The Trademark Collection®, და Wyndham®. Wyndham Hotels & Resorts ასევე სასტუმროების მართვის სერვისის წამყვანი მიმწოდებელია. კომპანიის მართვის ქვეშ ამჟამად 400-ზე მეტი ობიექტი იმყოფება. კომპანიის ერთგულების პროგრამა თავის 58 მილიონამდე წევრს მსოფლიო მასშტაბით ათასობით, სასტუმროში, კონდომინიუმსა და აგარაკზე ქულების განაღდების საშუალებას აძლევს. დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ მიმართოთ კომპანიის ვებგვერდს: www.wyndhamhotels.com.

Wyndham Hotels & Resorts, the hospitality powerhouse with nearly 9,000 hotels in more than 80 countries, today announced the upcoming opening of Wyndham Grand Tbilisi, in a prime location in the heart of Georgia’s capital. The hotel is expected to open in January 2019 and will be managed by McInerney Hospitality International Georgia.
Wyndham Grand is an ensemble of distinguished hotels that are approachable by design, representing one-of-a-kind experiences with refined accommodation, attentive service, and relaxed surroundings. The opening of Wyndham Grand Tbilisi adds to other top destinations around the world where the brand can be found including Athens, Istanbul, Manama, Chicago and Shanghai, among others.
Wyndham Grand Tbilisi will be located centrally on Freedom Square, adjacent to the National Museum of Georgia and close to a host of other important attractions in the city. A stone’s throw from the popular Rustaveli Avenue, the hotel will be surrounded by cafes, restaurants and some of the country’s best shopping districts, making it the perfect stop to experience Tbilisi’s charming lifestyle and cultural scene.
Set across eight floors, the hotel has been designed by renowned Georgian architect Paata Jgarkava and also renowned Jewish architect Iuri Putchinksy, and will include 161 stylish guest rooms and suites, including a presidential suite. Other amenities will include a spacious fitness centre and spa facilities with an indoor pool and sauna, and the elegant roof-top bar and restaurant Freedom, serving a mix of European and Georgian delicacies and a rich selection of cocktails, with stunning vistas of the city. Wyndham Grand Tbilisi will also feature state-of-the-art business facilities, including modern meetings rooms with simultaneous translation equipment, as well as an expansive ballroom for larger events.
Dimitris Manikis, President and Managing Director of Wyndham Hotels & Resorts EMEA, said: “Wyndham Grand is designed to give guests a one-of-a-kind experience in some of the most sought-after cities around the world. Georgia has increasingly become an attractive travel destination where arts, culture, and lifestyle are thriving, and this fabulous location in Tbilisi is simply the perfect spot to bring our iconic brand to this exciting market.”
Director of the hotel’s owner, City- M LTD, Gocha Gvenetadze, added: “We are delighted to partner with Wyndham Hotels & Resorts and we look forward to combining its unmatched scale, distribution and world-class resources with our culture of hospitality excellence through this exciting opening. Wyndham Grand is all about refined accommodation, impeccable service and a delightful guest experience, and we are hugely proud to be able to add Tbilisi to this incredible collection.”
Wyndham Grand Tbilisi is the latest addition to Wyndham Hotels & Resorts’ footprint in Georgia, including Ramada Encore Tbilisi opened earlier this year and Wyndham Batumi, with plans to add four more hotels in the next three years.
Wyndham Hotels & Resorts properties in Georgia and around the world participate in Wyndham Rewards®, the simple-to-use, revolutionary loyalty programme that offers 58 million members a generous points earning structure along with a flat, free-night redemption rate – the first of its kind for a major hotel rewards programme.
About Wyndham Hotels & Resorts
Wyndham Hotels & Resorts (NYSE: WH) is the world’s largest hotel franchising company, with nearly 9,000 hotels across more than 80 countries on six continents. Through its network of more than 792,000 rooms appealing to the everyday traveller, Wyndham commands a leading presence in both the economy and midscale segments of the lodging industry. The Company operates a portfolio of 20 hotel brands, including Super 8®, Days Inn®, Ramada®, Microtel Inn & Suites®, La Quinta®, Wingate®, AmericInn®, Hawthorn Suites®, The Trademark Collection®, and Wyndham®. Wyndham Hotels & Resorts is also a leading provider of hotel management services, with more than 400 properties under management. The Company’s award-winning Wyndham Rewards loyalty programme offers approximately 58 million enrolled members the opportunity to redeem points at thousands of hotels, condominiums and holiday homes globally. For more information, visit www.wyndhamhotels.com.