საქართველო უძრავი ქონების და ტურიზმის საერთაშორისო ფორუმს და დაჯილდოვებას მასპინძლობს | Property Georgia
საქართველო უძრავი ქონების და ტურიზმის საერთაშორისო ფორუმს და დაჯილდოვებას მასპინძლობს
13 სექტემბერს, 12 საათზე საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში, Property Georgia-ს, FIABCI Georgia-ს ინიციატივითა და ორგანიზებით და “საქართველოს ბანკის” მხარდაჭერით, გაიმართება შეხვედრა- მრგვალი მაგიდა თემაზე „საქართველო, როგორც უძრავი ქონების და ტურიზმის ინდუსტრიის დესტინაცია.“ შეხვედრის მიზანია, 15-16 ოქტომბერს დაანონსებული უძრავი ქონების და სასტუმრო ბიზნესის საერთაშორისო ყოველწლიური ფორუმის “მდგრადი და მედეგი ქალაქების მშენებლობის“ და მის ფარგლებში დაგეგმილი დაჯილდოვების ცერემონიის შესახებ პროფესიული, საერთაშორისო წრეების ინფორმირება და ცნობადობის ამაღლება.
შეხვედრას დაესწრებიან დიპლომატიური კორპუსის, მისიების ეკონომიკური ატაშეები, საერთაშორისო ასოციაციის წარმომადგენლები, FIABCI Georgia-ს დამფუძნებელი წევრები.
FIABCI www.fiabci.org უძრავი ქონების პროფესიონალთა მსოფლიოში ყველაზე მსხვილი გაერთიანებაა, რომელიც წარმოდგენილია 70 ქვეყანაში. საქართველოში მისი წარმომადგენლობა FIABCI Georgia კი ამ ეტაპისთვის 20 წევრ კომპანიასა და ასოციაციას აერთიანებს, როგორებიცაა: Georgian National Real Estate Association, Colliers international Georgia, Tbilisi City Institute, REMAX Capital, Alliance Group,  Responsible Property Investment Council, Property Management Group, Dux Development, Star City, Dirsi, Dreamland Oasis, Schuchman Luxury Villas, Loialte, Riverside Invest, Lisi Development, Marshal Gudauri, Simetria.
“უძრავი ქონების და სასტუმრო ბიზნესის საერთაშორისო მასშტაბური ფორუმი წელს პირველად ჩატარდება, რომლის მიზანია, საქართველო მსოფლიო რუკაზე დაპოზიციონირდეს, როგორც უძრავი ქონების და ტურიზმის, სასტუმრო ბიზნესის საერთაშორისო ცენტრი. ღონისძიების საერთაშორისო  მედია პარტნიორია Dow Jones/Mansion Global/FN. ფორუმს გააშუქებენ წამყვანი გავლენიანი საერთაშორისო მედია საშუალებები: BBC, CNN, Bloomberg.
ღონისძიების მთავარი პარტნიორია “საქართველოს ბანკი”, მხარდამჭერები: “გალტ ენდ თაგარტი”, “საქართველოს ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების სამინისტრო,” “საქართველოს რეგიონალური განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო,” “აწარმოე საქართველოში”, "PwC", “ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია”, “საპარტნიორო ფონდი”, “ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკი,” “საერთაშორისო საფინანსო კორპორაცია”, “გერმანიის ეკონომიკური გაერთიანება,” “პოლონეთის საინვესტიციო და სავაჭრო სააგენტო.”

On 13 September at 12:00 the Business Association of Georgia will host a round table meeting on the subject of “Georgia as a Real Estate and Tourism Industry Destination.” The meeting is organised by Property Georgia and FIABCI Georgia, and supported by the Bank of Georgia. It aims to raise awareness within international circles about the upcoming Real Estate and Hospitality Forum and Awards, titled “Building Sustainable and Resilient Cities,” which is to take place on 15-16 October.
The meeting will be attended by members of the diplomatic corps, economic mission attaches, representatives from international associations and founding members of FIABCI Georgia.
FIABCI www.fiabci.org is the world’s largest association of professionals working in the real estate sector, and is represented in 70 countries. FIABCI Georgia currently has 20 member companies and associations, including Georgian National Real Estate Association, Colliers international Georgia, Tbilisi City Institute, REMAX Capital, Alliance Group, Responsible Property Investment Council, Property Management Group, Dux Development, Star City, Dirsi, Dreamland Oasis, Schuchman Luxury Villas, Loialte, Riverside Invest, Lisi Development, Marshal Gudauri and Simetria.
“This is the first time that we are hosting the large international real estate and hospitality forum. Its aim is to position Georgia on the global map as an international real estate, tourism and hospitality destination. The event’s media partner for international promotion is Dow Jones/Mansion Global/FN, while coverage will be provided by leading international media organisations such as BBC, CNN and Bloomberg.
The main partner for the event is Bank of Georgia. Supporters include Galt & Taggart, the Georgian Ministry of Economy and Sustainable Development, the Georgian Ministry of Regional Development and Infrastructure, Enterprise Georgia, PwC, the National Tourism Administration, the Partnership Fund, the European Bank for Reconstruction and Development, the International Finance Corporation, the German Economic Union and the Polish Investment and Trade Agency.