FIABCI Prix d’Excellence-ის საერთაშორისო დაჯილდოების პირველ ეროვნულ გალა-ღონისძიებაზე, ჩვენმა კომპანიამ „ ვილა რეზიდენსი“, პროექტით „კრწანისი რესორტ რეზიდენსი“ ორ ნომინაციაში მიიღო მონაწილეობა და ორივეში გაიმარჯვა. აღნიშნული ნომინაციები გახლდათ: დაბალსართულიანი შენობები და კურორტული დასახლება.
28 ოქტომბერს FIABCI-Georgia-ს მიერ გამართული დაჯილდოება და კონფერენცია დეველოპერული სექტორისთვის უმნიშვნელოვანესი იყო, როგორც მჭიდრო კავშირების დამყარებისა და ურთიერთობების გაღრმავებისთვის, ასევე ბაზარზე მაღალი ხარისხის მწვანე პროექტების წახალისებისთვის.
კრწანისი რესორტ რეზიდენსი 20 ჰექტარ მიწის ნაკვეთზე ვითარდება, სადაც 3 საცხოვრებელი ფაზის მშენებლობა წარმატებით დავასრულეთ, ადგილზე განთავსებულია ვილები, თაუნჰაუსები, 5-6 სართულიანი საცხოვრებელი ბლოკები და აქტიურად მიმდინარეობს მომდევნო ფაზების განვითარება.
მობინადრეები სარგებლობენ კომპლექსში არსებული აუზებით, ფიტნეს დარბაზით, ჩოგბურთის, ფეხბურთის, კალათბურთის მოედნებით, გამწვანებული სკვერებით, საჯინიბოთი, კაფე ,,ოლივათი“. ასევე, გვაქვს სახურავზე განთავსებული აუზი სხვადასხვა სახის ღონისძიებების მოსაწყობად. კომპლექსის ფარგლებში მობინადრეებს ვთავაზობთ სრულ სერვისს, რაც მოიცავს 24-საათიან დაცვას და ვიდეოკონტროლს, გამწვანებას, აუზების მოვლას, ღია და დახურული სივრცეების დასუფთავებას, კონსიერჟისა და ტექნიკური ჯგუფის მომსახურებას.
ვილა რეზიდენსი, როგორც ეროვნული გალა-დაჯილდოების გამარჯვებული, 2023 წლის ივნისში საერთაშორისო კონკურსზე წარსდგება მაიამიში FIABCI World Prix d’Excellence დაჯილდოებაზე, რომელსაც უძრავი ქონების ოსკარების სახელით ვიცნობთ. ღონისძიების ფარგლებში მოგვეცემა საშუალება საერთაშორისო ასპარეზზე წარვსდგეთ წარმატებული ქართული პროექტით.
აღსანიშნავია, რომ ,,ვილა რეზიდენსის“ მამოძრავებელი ძალა ბედნიერი მობინადრეა, რომლის ყოველდღიურობის შემადგენელი ნაწილი კომპლექსში გადმოსვლის დღიდან ხდება მწვანე, ჯანსაღი გარემო და ამავდროულად სპორტულად აქტიური ცხოვრების სტილი.
აღნიშნულიდან გამომდინარე, ვქმნით საუკეთესო გარემოს და მრავალფეროვან ინფრასტრუქტურას, რომელშიც ერთიანდება:
- 5 ჰექტარი რეკრეაციული ზონები;
- ოქროსფერი ქვიშის აუზი, ზღვის ტალღების იმიტაციით;
- სპა;
- სპორტული აქტივობები (ფიტნეს დარბაზი, საჯინიბო, ბილიარდი, მინი გოლფის, ქვიშის ფრენბურთის, ფეხბურთის, კალათბურთის, ჩოგბურთის ღია და დახურული მოედნები);
- ბავშვთა გასართობი სივრცეები;
- სასტუმრო და ბრენდული აპარტამენტები;
- სკოლა და საბავშვო ბაღი;
- ველობილიკები;
- ამფითეატრი;
- კომერციული შენობები (ჰიპერმარკეტი, კინოთეატრი, კაფე-რესტორნები, სალონი, აფთიაქი, მაღაზიები და ა.შ).
მნიშვნელოვანია აღვნიშნო, რომ მშენებლობის დასრულებამდე უკვე მოწყობილია რეკრეაციული ზონებისა და ინფრასტრუქტურის უდიდესი ნაწილი, რაც ნიშნავს იმას, რომ მობინადრე გადმოსვლის დღიდანვე შეძლებს გარე სივრცეებით სარგებლობას.
მიგვაჩნია, რომ სექტორისთვის თანამედროვეობის მთავარი გამოწვევა მწვანე მშენებლობაა, რომელიც ადამიანებს ბუნებასთან ჰარმონიული შერწყმის საშუალებას მისცემს. შესაბამისად, ჩვენი მისიაა შევქმნათ თანამედროვე სახლები თანამედროვე ადამიანებისთვის და მხარი დავუჭიროთ ახალი, ეკოლოგიურად სუფთა, ცოცხალი უბნების გაჩენას ქალაქში.

Our company Villa Residence took part in the first FIABCI-Georgia Prix d’Excellence Awards through the Krtsanisi Resort Residence project, which was nominated in two categories, winning both. These categories are: Residential Low Rise and Resort.
The awards and conference, held by FIABCI-Georgia on 28th of October, are very important for the development sector with regards to establishing close links, deepening the existing relationships and encouraging quality green projects on the market.
Krtsanisi Resort Residence stretches over an area of 20 hectares. We have successfully completed three phases of residenial construction, which includes villas, townhouses and low-rise apartment blocks (5-6 floors). The next phases of development are actively ongoing.
Tenants benefit from facilities such as swimming pools, fitness room, tennis and basketball courts, football pitch, green squares, stables and cafes. We also have a rooftop pool for various events. The complex offers its tenants a full package of services, including 24 hour security and CCTV, gardening, pool maintenance, cleaning of indoor and outdoor spaces, technical maintenance and concierge service.
As winners of the national awards, Villa Residence will participate at the FIABCI World Prix d’Excellence Awards in June 2023. There we will have the opportunity to present this successful Georgian project to an international audience.
The driving force behind Villa Residence is the happy tenant, for whom the healthy green environment and active lifestyle become reality from the day they move into the complex.
Thus, we create an ideal environment and diverse infrastructure that includes all of the following:
- 5 ha recreational space;
- Swimming pool with golden sands and wave imitation;
- Spa;
- Sports activities (fitness room, stables, billiards, mini golf, beach volleyball,basketball and tennis courts, football pitch);
- Children’s playgrounds;
- Hotel and branded apartments;
- School and kindergarten;
- Cycling paths;
- Amphitheatre;
- Commercial buildings (hypermarket, cinema, cafes, restaurants, salon, pharmacy, shops etc.).
Most recreational zones and a large part of the infrastructure have been built prior to the completion of construction, which means that tenants will be able to use the outdoor facilities as soon as they move in.
We believe that the biggest challenge for the industry today is green construction that allows people to live in harmony with nature. Therefore, it is our mission to build modern housing for modern people and help create new, environmentally clean and lively settlements in the city.