უძრავი ქონების პროექტების პირველი ეროვნული დაჯილდოება-FIABCI-Georgia Prix d’Excellence Awards 2022 უთუოდ საეტაპო მოვლენაა არამხოლოდ საქართველოს, არამედ მთლიანი რეგიონის უძრავი ქონების ბაზრის შემდგომი განვითარებისათვის. ეს არის უძრავი ქონების ოსკარები, რომლის მიღებაც სექტორში ლიდერობას ნიშნავს!
ამგვარი პრესტიჟული კონკურსების ნაკლებობას ნამდვილად განიცდის საქართველო და მოხარული ვარ, რომ დღეს უკვე გაჩნდა მნიშვნელოვანი მოტივაცია უძრავი ქონების სფეროში მოღვაწე პროფესიონალებისა და კომპანიებისათვის, რათა მათი ნამუშევრები არამხოლოდ ფინანსურად, არამედ ვიზუალურად, ეკოლოგიური მდგრადობის თვალსაზრისით და სხვა უმნიშვნელოვანესი პარამეტრების გათვალისწინებით, კონკურენტუნარიანნი გახდნენ საერთაშორისო ბაზარზე და პრეტენზია ჰქონდეთ საერთაშორისო ჯილდოებზე.
ჩემთვის დიდი პატივია, რომ FIABCI-Georgia National Prix d’Excellence პირველივე ეროვნულ დაჯილდოებაზე, ნომინაციაში „გენერალური გეგმა“, ოქროს ჯილდო და გამარჯვება სწორედ City Institute Georgia-ს და ჩვენი ქართველი, გერმანელი და ფრანგი პარტნიორების მიერ შემუშავებულ პროექტს - „ქალაქ თბილისის მიწათსარგებლობის გენერალური გეგმა“ ხვდა წილად. ბედნიერი ვარ, რომ წარმომადგენლობითი საერთაშორისო ჟიურის გადაწყვეტილებით, ქალაქ თბილისის მოქმედი გენერალური გეგმა შეფასდა როგორც სიცოცხლისუნარიანი, მდგრადი განვითარების, მედეგი, საცხოვრებლად ვარგისი და მწვანე პრინციპების მატარებელი პროექტი.
დიდი მადლობა FIABCI-Georgia-ს პრეზიდენტს ქალბატონ ლიკა ქარდავას და მთელ გუნდს ამ უნიკალური შესაძლებლობის უმაღლეს დონეზე ორგანიზებისა და ჩატარებისათვის, დიდი მადლობა საერთაშორისო ჟიურის, ობიექტურობისა და მაღალი პროფესიონალიზმისათვის. ვულოცავ დაჯილდოების ყველა მონაწილესა და გამარჯვებულებს და მომავალ წარმატებებს ვუსურვებ. ვიმედოვნებ, რომ აუცილებლად შევხვდებით მომავალ წელს, რიგით მეორე დაჯილდოვებაზე, ახალი, საინტერესო და ამბიციური პროექტებით.

The first national real estate awards – FIABCI-Georgia Prix d’Excellence Awards 2022 – are undoubtedly a major milestone for further development of the real estate market in Georgia and the wider region. Winning the “real estate Oscars” means being recognised as leaders in the sector.
There is a shortage of prestigious contests of this kind in Georgia, and I am glad that real estate professionals and companies will now have an additional incentive to ensure that their projects are not only financially profitable, but also visually attractive and internationally competitive with regards to ecological systainability and other important parameters.
It was a great honour for me to see City Institute Georgia emerge victorious at the very first FIABCI-Georgia National Prix d’Excellence Awards in the Master Plan category with the Tbilisi Land Use Master Plan project, which we developed together with our Georgian, German and French partners. I am delighted that the international jury panel deemed our project to be viable, sustainable, resilient and adhering to green principles.
I would like to thank FIABCI-Georgia President Lika Kardava and the rest of the team for organising and implementing this unique event to the highest standard, and the jury panel for its objectivity and professionalism. I also want to congratulate all winners and participants, and wish them all the best in the future. I hope that we will all see each other again next year with new, interesting and ambitious projects.