უძრავი ქონების საერთაშორისო ფედერაციის ეროვნულმა წარმომადგენლობამ (FIABCI-Georgia), 14 აპრილს სასტუმრო Clocks Hotel Tbilisi გენერალური ასამბლეის 2022 წლის პირველი კვარტლის პირველი შეხვედრა გამართა.
ღონისძიებას ესწრებოდა ასოციაციის 32 წევრი კომპანია, რომელთა შემადგენლობაშიც საქართველოს უძრავი ქონების ეროვნული ასოციაცია და წამყვანი ადგილობრივი თუ საერთაშორისო დეველოპერული, საბროკერო, არქიტექტურული, ურბანული და საკონსულტაციო კომპანიები არიან.
გენერალური ასამბლეა გახსნა FIABCI-Georgia-ს პრეზიდენტმა ლიკა ქარდავამ. შეხვედრას ონლაინ რეჟიმში ჩაერთნენ FIABCI-ს მსოფლიო პრეზიდენტი, ჯორდი რიბო და სამომავლო პრეზიდენტი, სიუზან გრინფილდი, რომლებიც მიესალმნენ დამსწრე კომპანიების წარმომადგენლებს და ისაუბრეს უძრავი ქონების ფედერაციის მნიშვნელობაზე, ღირებულებებზე, წევრობის ბენეფიტებზე და სამომავლო ღონისძიებებზე.
FIABCI-Georgia-ს მმართველმა გუნდმა, ლიკა ქარდავამ, ნუცა ამბრამიშვილმა (ვიცე-პრეზიდენტი) და ქეთი ტაბატაძემ (აღმასრულებელი დირექტორი) ისაუბრეს ორგანიზაციის მიერ სექტორის გაჯანსაღებისთვის გადადგმულ ნაბიჯებზე და მოკლე და გრძელვადიან გეგმებზე, მათ შორის ადგილობრივ და საერთაშორისო ღონისძიებებზე, რომლებიც დაგეგმილია მიმდინარე წლის განმავლობაში და უმნიშვნელოვანესია უძრავი ქონების ბიზნესში ჩართული კომპანიებისთვის. უახლოესი ასეთი ღონისძიებაა FIABCI-ის მსოფლიო კონგრესი, რომელიც 2022 წლის მაისში პარიზში ჩატარდება. ადგილობრივად კი FIABCI-Georgia ოქტომბერში უძრავი ქონების პროექტების პირველ ეროვნულ დაჯილდოებას FIABCI-Georgia Prix d’ Excellence Awards-ს გეგმავს.
შეხვედრისას FIABCI-Georgia-ს 10 ახალი წევრი კომპანიის წარმომადგენლებმა ჩაატარეს საინტერესო პრეზენტაციები მათი საქმიანობის და პროექტების შესახებ.
FIABCI-Georgia-ს გუნდმა ასევე წარადგინა კოლეგები უკრაინიდან, რომლებიც საომარი ვითარების გამო დროებით თბილისში იმყოფებიან და განიხილავენ ადგილობრივად დასაქმების შესაძლებლობებს. FIABCI-Georgia-ს დახმარებით უკრაინის ერთი მოქალაქე უკვე დასაქმდა დეველოპერულ კომპანია იორკ თაუერსი-ში.
უძრავი ქონების საერთაშორისო ფედერაცია მუდმივად მხარს უჭერს ეროვნულ წარმომადგენლობას. წლის განმავლობაში FIABCI-Georgia არაერთ მნიშვნელოვან აქტივობას გეგმავს.

The Georgian national branch of the International Real Estate Federation (FIABCI) held the first quarterly meeting of its General Assembly in 2022. The meeting took place at the Clocks Hotel on 14 April. It was attended by representatives of the 32 members of the association, which include sectoral associations, as well as leading local and international development, brokerage, architecture, urban planning and consulting firms.
The General Assembly meeting was opened by FIABCI-Georgia President Lika Kardava. FIABCI World President Jordi Ribo and his successor-elect Susan Greenfield joined the meeting in online mode. They greeted the attendees and spoke about the importance and values of FIABCI, the benefits of membership and future events.
The management of FIABCI-Georgia – Lika Kardava, Nutsa Abramishvili (vice-president) and Keti Tabatadze (executive director) – talked about the measures implemented by the organisation to improve the health of the sector, as well as about the short and long-term plans, including local and international events planned for this year that are highly important for companies involved in the real estate business. The next such event will be the FIABCI World Congress, which will take place in May 2022 in Paris. At local level, FIABCI-Georgia plans to hold the first FIABCI-Georgia Prix d’ Excellence Awards in October.
Representatives of 10 new members of FIABCI-Georgia gave interesting presentations about their activities and projects.
The FIABCI-Georgia team also introduced colleagues from Ukraine, who are currently residing in Tbilisi due to war, and are exploring local employment opportunities. FIABCI-Georgia has already helped one citizen of Ukraine find a job at the development firm York Towers.