„კატევე დეველოპმენტი“ (KTW DEVELOPMENT ) 2016 წელს დაფუძნდა. კომპანიის უმთავრესი საქმიანობა სამშენებლო და დეველოპერული პროექტებია. იგი „კახური ტრადიციული მეღვინეობის“ შვილობილი კომპანიაა. „კატევე ჯგუფი“ უკვე 21 წელია რაც ბაზარზე ოპერირებს და თავისი პროდუქციით მსოფლიოს 25-ზე მეტ ქვეყანაში გადის. შესაბამისად, ჰოლდინგს საერთაშორისო ბაზრებზე მუშაობის დიდი გამოცდილება აქვს და ამ ეტაპზე „კატევე დეველოპმენტიც“ შემდეგი მიზნით იწყებს მუშაობას - საერთაშორისო ასპარეზზე თავი უპირველესად წარმოაჩინოს, შემდეგ კი, დაიმკვიდროს.
„კატევე დეველოპმენტის“ დაარსების პერიოდში კონკურენცია ბაზარზე საკმაოდ მაღალი იყო. თუმცა, როგორც თავად ამბობენ, ეს დაბრკოლება დიდ შესაძლებლობად იქცა. კომპანიაში მიაჩნიათ, რომ ჯანსაღი კონკურენციის პირობებში ხდება ბიზნესის განვითარება. “საკმაოდ დატვირთულ დეველოპერულ ბაზარზე წარვსდექით ახალი ხედვით - მშენებლობის პროცესში გამოგვეყენებინა მხოლოდ მაღალი ხარისხის მასალები, ენერგოეფექტური, ეკომეგობრული საცხოვრებელი კომპლექსები. ხშირია შემთხვევები, როდესაც ხედვას კომერცია ისრუტავს და მშენებლობის ხარისხიც შესაბამისად ვარდება. ჩვენ საპირისპიროსკენ ვისწრაფვით და თანამედროვე ტექნოლოგიებთან ერთად ხარისხსა და მიდგომას ვაუმჯობესებთ. სწორედ ეს გამოგვარჩევს და უპირატესს გვხდის სხვა კომპანიებთან მიმართებით “ - ჩვენთან საუბარში აღნიშნავს KTWჯგუფის დამფუძნებელი და დირექტორი ზურაბ ჩხაიძე და დასძენს, რომ დღეს „კატევე დეველოპმენტის“ საქმიანობა საპროექტო-სამშენებლო ხაზის სრულ პაკეტს მოიცავს და რომ კომპანია მაღალკონკურენტული ბაზრის მოთხოვნებს, საქმიანობაში უახლესი მიღწევებისა და სიახლეების დანერგვით, სრულად აკმაყოფილებს.
„კატევე დეველოპმენტში” მიაჩნიათ, რომ მათი მიღწევები, მათივე პროექტებია. კომპანიას სხვადასხვა პროფილის მქონე არაერთი პროექტი აქვს შესრულებული, რითიც სამშენებლო ბაზარზე თავის პოზიციებს კიდევ უფრო ამყარებს. უახლოეს მომავალში კი, ახალი მასშტაბური პროექტების განხორციელებას გეგმავს. ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი კი, „მთაწმინდა პანორამაა“, რომელიც როგორც კომპანიის გაყიდვების დირექტორი თამარ სეფერთელაძე აღნიშნავს, გამორჩეულია თავისი კონცეფციით, უნიკალური ადგილმდებარეობით და მშენებლობის ხარისხით - „ამ პროექტით მსურველებს შესაძლებლობას ვაძლევთ იცხოვრონ მშვიდ, ჯანსაღ და მწვანე გარემოში. დღევანდელობაში თანამედროვე ადამიანებისთვის ურბანული ხმაურისგან დაშორებულ და მწვანე, ეკოლოგიურად სუფთა ადგილზე ცხოვრება იქცა მიმზიდველად, თუმცა ამავე დროს, ქალაქის ცენტრთან სიახლოვე კვლავაც პრიორიტეტულად რჩება. ჩვენი პროექტი ყველა ზემოჩამოთვლილ მოთხოვნას აკმაყოფილებს - ის ქალაქის ცენტრალური, რუსთაველის გამზირიდან 5 წუთის სავალზე მდებარეობს და მას თბილისში ზღვის დონიდან ყველაზე მაღალი რეკრეაციული ზონა - მთაწმინდის ფერდობი დაჰყურებს. აღსანიშნავია, რომ მშენებლობისას მხოლოდ მაღალი ხარისხის, ენერგოეფქტური და ეკოლოგიურად სუფთა სამშენებლო მასალები გამოიყენება: ბედეგის იზობლოკი უმაღლესი ხარისხის ხმო- და თბოიზოლაციით. „მთაწმინდა პანორამა“ 40%-მდე ენერგოეფექტური შენობაა, რაც კომუნალური ხარჯების მნიშვნელოვნად დაზოგვის შესაძლებლობას იძლევა. „მთაწმინდა პანორამა“ იქნება თანამედროვე, დახვეწილი და კომფორტული საცხოვრებელი კომპლექსი ქალაქის ცენტრალურ უბანში, რომლიდანაც მთელ თბილისზე პანორამული ხედი გადაიშლება. ჩვენთვის საამაყოა, რომ ასეთი მასშტაბის პროექტებს ვქმნით“.
„მთაწმინდა პანორამა” პანდემიის დროს დაწყებული პროექტია და, რა თქმა უნდა, მთელს ამ პროცესს, თან ახლდა სირთულეები, გამოწვევები: „გამონაკლისები არ ვიქნებით, თუ ვიტყვით, რომ ყველაზე დიდი გამოწვევა, რის წინაშეც მსოფლიო ეკონომიკა და ბიზნესი უახლოს წარსულში დადგა - COVID 19 და თანმდევი სირთულეები იყო. პანდემიურმა კრიზისმა დეველოპერულ ბაზარზე მნიშვნელოვანი გავლენა იქონია. ვალუტის გაუფასურების, რამდენჯერმე გამოცხადებული შემზღუდავი რეგულაციები უარყოფითად აისახა უძრავი ქონებისა და ტურიზმის ინდუსტრიებზე. თუმცა, სახელმწიფოს მხრიდან აქტიურმა ნაბიჯებმა, ჩვენს მიერ განხორციელებულმა ეფექტურმა ანტიკრიზისულმა გეგმამ, შესაძლებლობა მოგვცა საქმიანობა, პანდემიის მიუხედავად, ახალი ძალებით გაგვეგრძელებინა“ - გვიყვება ზურაბ ჩხაიძე და აღნიშნავს, რომ გარდა ამისა, სწორედ ამ პერიოდში მათ შეძლეს განეახლებინათ სავაჭრო ცენტრის, ოფისებისა და აპარტამენტების მშენებლობა ფიროსმანის ქუჩაზე და მიაჩნია, რომ ეს ყველაფერი სწორად დასახული გეგმის, მიზნისკენ სწრაფვის სურვილითა და პროფესიონალი ადამიანებისგან დაკომპლექტებული გუნდის სრული ერთიანობით შეძლეს - “ნებისმიერი საქმის წარმატებით განხორციელებაში გადამწყვეტ როლს მისი გუნდი და ერთიანობა ასრულებს. მნიშვნელოვანია არსებობდეს კონკრეტული მიზანი და მის მისაღწევად გუნდის თითოეულმა წევრმა საკუთარი საქმე მაღალი პასუხისმგებლობით შეასრულოს. „კატევე დეველოპმენტში“ სხვადასხვა უნარ-ჩვევებისა და გამოცდილების მქონე ადამიანები შეიკრნენ, რომლებსაც პროფესიონალიზმი გამოარჩევთ. გუნდის ძალა მის თითოეულ წევრშია და პირიქით, ყველა მათგანის ძალას გუნდი აერთიანებს. „კატევე დეველოპმენტის“ გუნდი საერთო მიზანს ემსახურება - შექმნას მაღალი ხარისხის, კომფორტული და თანამედროვე საზოგადოების მოთხოვნებზე ორიენტირებული პროექტები. ჩვენ ყოველთვის ვზრუნავთ, რომ კომპანიის პოლიტიკა, ხარისხზე ორიენტირებული, მუდმივი გაუმჯობესებისკენ იყოს მიმართული,” - აცხადებს ზურაბ ჩხაიძე.
ამ შემართებით „კატევე დეველოპმენტი“ სამომავლოდ დედაქალაქის სხვადასხვა უბანში ახალი პროექტების განხორციელებას გეგმავს, მათი სამომავლო ხედვა ორიენტირებულია თანამედროვე ტექნოლოგიების ათვისებ-დანერგვაზე. ქვაკუთხედი კი, რომელზეც კომპანია დგას, ხარისხიანი მასალებით, ჯანსაღ, ეკოლოგიურად სუფთა გარემოში მშენებლობა და მომავალი მაცხოვრებლებისთვის მაქსიმალური კომფორტის შექმნაა.

KTW DEVELOPMENT was founded in 2016. The company’s main activities are in the field of construction and development. It is a subsidiary of Kakhetian Traditional Winemaking. The KTW Group has been operating on the market for 21 years, exporting its products to more than 25 countries across the world. The holding firm already has a wealth of experience on the international market, and KTW Development has set out with a clear goal: first to get noticed, and then establish itself on the international stage.
KTW Development was founded at a time when competition on the market was quite intense. The company itself insists that this was an opportunity rather than an obstacle, as business thrives in a healthy competitive environment. “We entered a busy development market with a new vision – to use only high quality materials to build energy-efficient and eco-friendly residential complexes. There are many cases where the vision is distorted by commerce, and the quality of construction suffers. In contrast, we strive to improve our approach and quality through modern technology. That is what sets us apart and gives us advantage over other companies,” KTW Group founder and director Zurab Chkhaidze says. According to him, KTW Development now operates a complete line of construction projects and fully meets the requirements of the highly competitive market by introducing the latest achievements and innovations in its activities.
For KTW Development, the company’s own projects constitute their greatest achievements. The company has completed a number of projects with different profiles, thus further strengthening its position on the construction market, and is planning to implement further large-scale projects in the near future. One of themost significant among them is Mtatsminda Panorama, which stands out through its concept, unique location and quality of construction. “This project gives people the opportunity to live in a peaceful, healthy and green environment. Living in an ecologically clean location away from urban noise has become an attractive prospect for people today. At the same time, being close to the city centre remains a priority for them. Our project meets all of the aforementioned requirements: it is 5 minutes away from Rustaveli Avenue, and it is overlooked by Mount Mtatsminda – the highest-altitude recreational zone in Tbilisi. We only use high quality, energy efficient and environmentally friendly construction materials, such as Bedegi blocks with high-level sound and thermal isolation. Mtatsminda Panorama will be 40% energy efficient, allowing residents to make significant savings on their utility bills. Mtatsminda Panorama will be a modern, refined and comfortable residential complex in central Tbilisi, with panoramic views of the whole city. We are proud to be implementing projects of such scale,” says the company’s sales director Tamar Seperteladze.
The Mtatsminda Panorama project was started during pandemic. As such, it was accompanied by certain difficulties and challenges: “The greatest challenge recently faced by the global economy and business was the COVID-19 pandemic, and we were no exception. The crisis had a significant effect on the development market. Currency devaluation and several waves of restrictive regulations had a negative impact on the real estate and tourism industries. However, the government’s active measures and our effective anti-crisis plan have enabled us to regroup and continue our activities despite the pandemic,” Zurab Chkhaidze says. Additionally, the company was able to resume the construction of offices, apartments and shopping mall on Pirosmani Street. According to Mr. Chkhaidze, all of this was made possible by proper planning, purposefulness and unity of the company’s team of professionals. “The success of every undertaking largely depends on the team and its unity. There must be a purpose, and each team member must approach their task with full responsibility in order to achieve the set goals. KTW Development has assembled a team of individuals with various skills and different levels of experience, but all of them stand out through their professionalism. The strength of the team lies in its individuals, and vice versa. Our team is working towards the common goal of creating high-quality projects that meet the needs of the modern society. We always make sure that the company's policy is oriented towards quality and continuous improvement,” Zurab Chkhaidze says.
To this end, KTW Development plans to implement new projects in different part of Tbilisi. Their vision of the future is focussed on the adoption and implementation of modern technologies. The company’s cornerstone is the use of quality materials to carry out construction in a healthy, ecologically clean environment and to create maximum comfort for future residents.