აქსის თაუერსის გენერალური დირექტორი, თეიმურაზ ჭოხონელიძე FIABCI-Georiga Prix d’ Excellence დაჯილდოების შესახებ | Property Georgia
აქსის თაუერსის გენერალური დირექტორი, თეიმურაზ ჭოხონელიძე FIABCI-Georiga Prix d’ Excellence დაჯილდოების შესახებ
პირველ რიგში, მინდა მადლობა გადავუხადო FIABCI Georgia-ს და ჟიურის წევრებს აღიარებისთვის. მოხარულები ვართ, რომ გვერგო უძრავი ქონების მიმართულებით ძალიან მნიშვნელოვანი, საერთაშორისო ჯილდო. ჩვენთვის ეს იქნება დამატებითი სტიმული ახალი პროექტების განხორციელებისთვის. ასევე, მადლობა მინდა ვუთხრა საქართველოს თანაინვესტირების ფონდს და აქსისის გუნდს:  იდეის ავტორს და დეველოპერს, არქიტექტორებს, მშენებლებს, კონსტრუქტორებს და ინჟინრებს, ადგილობრივ და უცხოელ პარტნიორებს-პროექტის განხორციელების პროცესში ჩართულ ყველა პირს.
მნიშვნელოვანია, რომ გამარჯვება მოვიპოვეთ მრავალფუნქციური კომპლექსის და საოფისე ფართების კატეგორიებში. პროექტის მთავარი მიზანიც სწორედ ეს იყო, შეგვექმნა მრავალფუნქციური ცენტრი, რომელიც აერთიანებს საოფისე და კომერციულ მიმართულებებს, ხუთვარსკლავიან პულმანის სასტუმროს, რესტორნების ქუჩას, საცხოვრებელ სივრცეს, ფიტნეს ცენტრს და აუზს. აღნიშნული კონცეფციით პროექტმა ხელი შეუწყო თბილისის ისტორიული ცენტრის გაგრძელებას ჭავჭავაძის გამზირის მიმართულებით, დამატებით შემატა ქალაქის ამ ნაწილს ბიზნესის და ბიზნეს ტურიზმის ფუნქცია.
ვულოცავ დაჯილდოებას ყველა გამარჯვებულს და კიდევ ერთხელ დიდი მადლობა ამ იდეის და პროექტის ესოდენ მაღალი შეფასებისთვის.

Teimuraz Chokhonelidze (General Director of Axis Towers) on the FIABCI-Georiga Prix d’ Excellence Awards | Property Georgia
Teimuraz Chokhonelidze (General Director of Axis Towers) on the FIABCI-Georiga Prix d’ Excellence Awards
First of all, I would like to thank FIABCI-Georgia and the jury panel for this recognition. We are delighted to have won this important international real estate award. This will further motivate us to implement new projects. I would also like to thanks the Georgian Co-Investment Fund and the Axis team: the initiator and developer of the idea, the architects, the builders, the engineers, local and foreign partners, and everyone else who helped implement the project.
It is important that we won in the Mixed-Use Development and Office categories. The main goal of the project was precisely to build a multifunctional centre that includes commercial and office spaces, the five-star Pullman hotel, restaurants, residential space, fitness room and a pool. This concept allowed us to extend the historic centre of Tbilisi towards Chavchavadze Avenue, while adding business and business tourism functions to this part of the city.
I would like to congratulate all the winners and once again thank the panel for such a positive assessment of this project and idea.